8 Sarunas Par Seksu, Kas Jāizrunā Katram Pārim

Parunāsim par to, kas notiek starp palagiem, lai padarītu attiecības vēl labākas.

Tas ir skaidrs arī bez runāšanas, ka jums patīk mīlēties ar savu partneri; bet gandrīz visi citi ar seksu saistītie aspekti ir sarunas vērti. Lūk kāpēc: balstoties uz Džozefa Grennija pētījumu „Svarīgās sarunas”, pāriem, kas apspriež arī sarežģītus tematus, ir 10 reizes lielākas iespējas uz laimīgām attiecībām nekā tiem, kas izvairās aizskart sarežģītas tēmas. „Ir nedaudzas sarunas, kas var veikt lielas pārmaiņas attiecību stipruma un ilguma ziņā,” apgalvo Grennijs. „Runāšana par seksuālo tuvību ir viens no šiem nedaudzajiem tematiem.” Lasi tālāk par 8 tēmām, ko apspriest un, kā to izdarīt, lai pēcāk varat ķerties pie daudz interesantākām lietām.

sarunas par seksuFoto: John Tyler, CC BY 2.0

1. Robežas
Ja vien nevēlies nonākt līdz „Ak Mans Dievs ko Tu dari!” situācijām, ir vērts noteikt robežas. „Lai arī ir iespējams piedzīvot ko tiešām labu to izmēģinot bez jebkādas komunikācijas, tāpat ir iespējams piedzīvot arī lielu izgāšanos,” saka Kerola Kvīna, seksoloģe. Izrunājiet, kāda veida spēlītes ir pieņemamas, pirms kāds izvelk rokudzelžus. Tāpat izvēlieties kādu drošu, ar seksu nesaistītu vārdu, ko jebkurš no jums var pateikt, lai apturētu notiekošo. Lai iesāktu šo ierobežojumu sarunu, apmainieties katrs ar vienu ideju, ko gribētu izmēģināt. „Sliktākajā gadījumā: Tavs teiktais tā arī paliks fantāziju līmenī. Labākajā gadījumā: ir divi jauni piedāvājumi jūsu seksa ēdienkartē,” saka Dr. Kvīna.

2. Paradumi
Ir ļoti viegli iestigt noteiktos seksuālo attiecību modeļos, „jo sevišķi, ja pāris turas pie noteiktas seksuālās informācijas, kas stingri pauž viedokli par to, kas ir „normāls” sekss, tādējādi noraidot daudzas erotiskas iespējas,” saka Dr. Kvīna. Ja jūsu seksuālā dzīve kļūst ļoti ieturēta, viņa iesaka pārrunāt to ar seksa terapeitu vai treneri – vai pievērsties lasīšanai. „Dažas grāmatas ir radītas, lai apkopotu un sniegtu jums dažas pikantas idejas,” saka daktere Kvīna.

3. Disfunkcija
Priekšlaicīgi beigusies ballīte vai piedzīvotas neveiksmes jau pašā sākumā ir sāpīgi temati. „Vairākums puišu par to nevēlas runāt, esot gultā,” saka Džoels D.Bloks, grāmatas „Dari kā es” autors. Tāpēc, tā vietā lai par to runātu, „saki viņam, lai viņš apmierina Tevi, tādējādi novirzot nevēlami radušos spriedzi.” Ja kādi sarežģījumi ir Tev, piemēram, sausums, Dr.Bloks iesaka pamēģināt pateikt „Man patīk, ja Tu esi mazliet lēnāks” vai „Man ir vajadzīgāka garāka priekšspēle”. Ja disfunkcija atkārtojas regulāri, piemini problēmu ārpus guļamistabas. „Tu vari teikt, ka, ja jūti spiedienu, tas darbojas pret Tevi, bet viss ir kārtībā un jūs tiksiet ar to galā.” Ja viņš piekrīt – ļoti labi. Ja ne, met šo tēmu pie malas, zinot, ka Tu vismaz mēģināji par to runāt maigā, atbalstošā veidā.

4. Drošība
„Tam nav nozīmes, cik seksa partneru katram no jums ir bijis”, saka Dr. Kvīna. „HPV un citas infekcijas mīl dzīvoties cilvēku ģenitālijās, tāpat kā saaukstēšanās mīl Tavu degunu un kaklu.” Ir labi par to izrunāties pirms esat nonākuši līdz gultai pirmoreiz. Pamēģini: „Šis ir mans standarts drošam seksam.” „Tas ir Tavs ķermenis un dažas lietas ir uz mūžu – kā piemēram, neplānots ģimenes pieaugums,” piebilst Dr.Kvīna.

5. Privilēģijas
Neizdari pieņēmumus. „Ja jūs to vārdiski neapspriežat un nevienojaties, bet Tu domā, ka viņš nav spējīgs būt ar kādu citu, Tu vienkārši melo pati sev,” saka Laurija Puhna, pāru starpniece, kursu „Strīdieties mazāk, mīliet vairāk” radītāja. „Daudzas sievietes baidās vienoties par attiecībām, kurās ir iesaistīti tikai divi cilvēki, jo baidās, ka vīrietis tam nepiekritīs.” Tādā gadījumā, Tev vajadzētu zināt un izdarīt secinājumus par to, vai jums vispār vajadzētu nodarboties ar seksu. Kā mierīgāk ķerties pie šīs sarunas? „Jums abiem vajadzētu justies ērti, iespējams esot pie kāda no jums mājās,” saka Puhna. „Galvenais nerunājiet par to, kad kāds no jums ir iedzēris vairāk par vienu glāzīti.”

6. Laiks
Vai Tev šobrīd ir noskaņojums? Un šobrīd? „Ja viens no partneriem ir iededzies, bet otrs vienkārši piekrīt seksam, tas ne tikai mazinās prieku psiholoģiski, bet arī emocionāli radīs sekas,” saka Grennijs. Labāk ir runāt par to, ka nav vēlmes pēc seksa. Bet kā panākt, ka „nē” neizklausās pēc „nekad”? „Pieskaries savam partnerim un pasaki, pasmaidi un ierosini- citā reizē,” saka Puhna. „ Tas pasaka, ka es Tevi mīlu un gribu ar Tevi intīmu tuvību, tikai ne šonakt.” Seko līdzi tam, kas notiek tālāk.

7. Atgriezeniskā saikne
Izrunājieties par to, kas Tevi uzbudina un kas ne. „Mūsu partneri nespēj lasīt domas,” paskaidro Dr. Kvīna, kas iesaka sākt ar „ Ir lietas, kas saistītas ar seksualitāti, ko es nekad neesmu pieminējusi.” Vienkārši „Vai varam par to parunāt plašāk?” vajadzētu nostrādāt. Akta laikā „izdves baudpilnas skaņas, lai iedrošinātu savu partneri uz konkrētu rīcību”, saka Dr.Bloks. „Vīrieši ļoti novērtē šos neverbālos mājienus.” Tāpat viņi vairāk reaģē uz komentāriem, kas skar Tevi pašu, nevis viņus. Tādēļ tā vietā, lai teiktu „Dari tā” saki „Kad Tu dari šādi, tas mani ļoti uzbudina”.

8. Plānošana
Tas var izklausīties bezgala neromantiski, bet pāriem vajadzētu runāt par to, kā iekļaut seksu viņu pārpildītajos grafikos. „Amerikāņu vidējais rādītājs ir mazliet vairāk kā reizi nedēļā,” saka Dr.Bloks. „Bet svarīga ir kvalitāte, nevis kvantitāte.” Dr.Bloks iesaka izlemt, cik bieži, abpusēji, tas ir pieņemami un vai tas ietver klusu seksu, kamēr apciemojat radiniekus un negaidītu „ātro seksu”. Ja viens no jums ir rīta seksa, bet otrs vakara seksa piekritējs „ieplānojiet kompromisa variantus: nedēļas nogaļu rīta seksu un darbdienu vakara seksu,” saka Dr.Kvīna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*