Ābolu Biezenis Ar Iebiezināto Pienu

Āboli ir superauglis. Tie ir ļoti veselīgi un vēlams ēst tos svaigus cauru gadu. Bet no tiem var arī pagatavot daudz garšīgus ēdienus – vis neiedomājamākos saldos ēdienus, pankūkas, kūkas, ievārījumus, dzērienus un arī ābolus var pievienot pamatēdieniem. Ābolu biezenis ar iebiezināto pienu ir tikai viens gardums ko var uztaisīt no āboliem.

Tie kas ir kādreiz pagaršojuši veikalā pirktos ābola biezeņus zin, ka vienu burciņu var izēst ar vienu piegājienu. Lai nebūtu jātērē kaudze naudas varam paši pagatavot ābolu biezeni kurš pazudīs no burkām vēl ātrāk kā veikalā pirktie. Ābolu biezenis ar iebiezināto pienu būs patīkami maigs un nedaudz salds.

ābolu biezenis ar iebiezināto pienu

Sastāvdaļas:

  • 3kg āboli
  • 300g cukurs
  • 1 bundža ar iebiezināto pienu
  • 150ml ūdens

Ābolu biezeņa pagatavošanai var izmantot jebkurus ābolus, galvenais lai tie ir kārtīgi gatavi. Ja gadās skābāki āboli, tad var vairāk pievienot cukuru.

baltie dzidrie āboli

Ābolus nomazgā, nomizo un izgriež serdi. Visus saliek katlā, pielej klāt ūdeni un liek vārīties. Sākumā jābūt ļoti uzmanīgiem, jo lielos ābolu gabalus var viegli piededzināt, tādēļ ļoti bieži vajag apmaisīt.

ābolu biezenis ar iebiezināto pienu

Kad āboli sāk pārvērsties putrā un ir mainījuši krāsu pieber klāt cukuru. Kārtīgi samaisa, lai cukurs izšķīst un turpina vārīt vēl 5 minūtes ik pa laikam apmaisot.

ābolu biezenis ar iebiezināto pienu

Pēc tam biezenim pievieno iebiezināto pienu un sablendē līdz sev vēlamai konsistencei. Jo ilgāk blendēs, jo gaisīgāks biezenis būs. Ja nav blenderis var sastampāt ar stampu.

ābolu biezenis ar iebiezināto pienu

Ābolu biezeni atkal uzvāra un turpina vārīt vēl 3 minūtes.

ābolu biezenis ar iebiezināto pienu

Ābolu biezenis ar iebiezināto pienu ir gatavs!

Kamēr biezenis vēl karsts to sapilda, vēlams karstās un sterilizētās burkās un uzreiz aizvāko. Burkas atstāj uz nakti istabas temperatūrā, lai lēnām atdziest un nākamajā dienā var likt glabāties vēsā vietā.

ābolu biezenis ar iebiezināto pienu

ābolu biezenis ar iebiezināto pienu

One comment

  1. Bērni ēd kā traki. Sataisīju astoņas 0,5l burciņas un visas mēneša laikā noēda. 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*