Aveņu Ievārījums

Mājās gatavots aveņu ievārījums garšos visiem. Vienalga vai ogas ir tirgū pirktas vai mežā lasītas, protams vislabāk ja pašam mājas aug, ar klasisko aveņu ievārījumu nevar nošaut greizi. Diemžēl avenes ir vienas no tām ogām kas ļoti ātri bojājas un ilgi svaigas nestāv. Ja nav laika uzreiz taisīt ievārījumu, ogas var sasaldēt un tad jau kad ir brīvs laiks var pagatavot ievārījumu, vienalga vai tas būs pēc nedēļas vai mēneša, rezultāts būs lielisks.

aveņu ievārījums

Pirms ievārījuma vārīšanas avenes ir jānoskalo un uzmanīgi jāpārbauda, lai nav bojātas un pats galvenais avenēs mēdz būt tārpi kurus protams vajadzētu izlasīt.

Sastāvdaļas:

  • 2kg avenes
  • 1kg ievārījuma cukurs

avenes

Kad avenes ir noskalotas un izlasītas sliktās ogas tās saber katlā un pielej ūdeni tā lai katla dibenu nosegtu, tas vajadzīgs lai ogas nepiedegtu.

aveņu ievārījums

Katlu liek uz uguns un tiklīdz uzmet pirmo burbuli pieber klāt cukuru. Kārtīgi izmaisa, lai cukurs būtu pilnībā izkusis. Ogas nav vajadzība spaidīt jo tās tāpat izšķīdīs.

aveņu ievārījums

aveņu ievārījums

Kad cukurs ir izkusis ievārījumu uzvāra un turpina vārīt 10 minūtes. Ievārījumu nevajag maisīt, bet vārīšanās laikā jānosmeļ veidojošās putas.

aveņu ievārījums

aveņu ievārījums

Kad ievārījums ir beigts vārīt to atstāj uz 10 minūtēm, lai pastāv. Pēc tam pilda tīrās burkās un aizvāko. Burkas un vāciņus var sterilizēt vārot ūdenī 10 minūtes. Vāciņus vajadzētu izmantot jaunus, jo iepriekš lietoti vāciņi var būt deformēti un pastāv iespēja, ka tie var laist garām gaisu, kas veicinās ātru ievārījuma bojāšanos. Ja pildot ievārījumu burkās tās nosmērējas pirms aizvākošanas burkas noteikti jānotīra, lai burkas labāk aizskrūvētos. Aveņu ievārījums jāuzglabā vēsā un tumšā vietā.

aveņu ievārījums

Aveņu ievārījums būs lielisks uz brokastu maizēm un protams ar pankūkām.

Pievienot Komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta.Obligātie lauki ir atzīmēti *

*