Ceriņu Ziedu Sīrups

Pavasaris ir pilnā briedumā, koki ir zaļi un augi plaukst. Daba ir pamodusies un mūs priecēs vēl ilgu laiku. Ieraugot ceriņus tā vien gribās pārnest pāris zariņus mājās, lai to spēcīgais aromāts piepildītu visu māju. Bieži pasmaržojot dažādus ziedus iešaujas prātā doma kā būtu ja tos apēstu, bet protams visi zinām, ka ziedi parasti nav ne tuvu tik garšīgi cik smaržīgi. Bet kā būtu ja šo smaržu varētu ielikt burciņā un pievienot jebkuram dzērienam vai kādam saldajam ēdienam? Izklausās traki, bet to var izdarīt. Dāmas un Kungi, mēs taisīsim ceriņu ziedu sīrupu! Ceriņu ziedu sīrups būs lieliska piedeva vasaras un ziemas rīta tējai.

ceriņu ziedu sīrups

Ceriņi jau sen ir pazīstami kā ārstnieciski. Izmanto to mizas, lapas un protams ziedus. No ceriņiem var arī pagatavot dažnedažādus ēdienus. To spēcīgais un vilinošais aromāts ir neatvairāms, tādēļ noteikti daudzi ir lauzījuši galvas kā no ceriņiem pagatavot kādu kūku, saldo vai pat ievārījumu, bet ceriņu ziedu sīrups arī neliks vilties tiem kam ceriņu aromāts liekas neatvairāms.

Sastāvdaļas:

  • 100g ceriņu ziedi
  • 1l ūdens
  • 1kg cukurs
  • 1/2 citrona sula

Ieteikums ceriņus nevākt ceļa malās, jo tie būs noputējuši un uz tiem noteikti būs nosēdušās auto izplūdes gāzes kaitīgās vielas.

ceriņi

Kad ceriņi ir savākti, noskalojam tos aukstā ūdeni. Visātrāk atdalīt ziedus no zara būs vienkārši plēšot tos ar rokām, bet var arī ar šķērēm, tad darbs būs rūpīgāks un nebūs ziediem klāt zaļie kātiņi, kas sīrupu padara nedaudz rūgtāku.
cerini-cerinu-ziedi-1

Vajadzīgo ūdens daudzumu sajauc ar cukuru pievieno citrona sulu un kārtīgi samaisa, lai cukurs izšķīst. Iegūto sīrupu liek vārīties. Kad sāk vārīties pievieno ceriņu ziedus.
ceriņu sīrups

Visu vāra 10 minūtes. Pēc tam, iegūto masu atstāj katlā ar vāku uz diennakti, lai kārtīgi ievelkas.
ceriņziedu sīrups

Nākošajā dienā visu liek atkal uz plīts. Kad sāk vārīties pavāra vēl kādu minūti un tad ņem nost no uguns un visu izkāš caur sietu un/vai marli.
ceriņu ziedu sīrups

Iegūto sīrupu pilda burkās vai pudelēs.
pudele

Iegūtais ceriņu ziedu sīrups būs brūnganā krāsā, bet var nedaudz variēt, tas atkarīgs no pašu ceriņu krāsas intensitātes. Ja vēlaties, lai sīrups ir acīm tīkamāks var piespiest pāris mellenes, piepilināt pāris pilienus biešu sulu vai izmantot pārtikas krāsvielas.
ceriņu ziedu sīrups

One comment

  1. Šogad jau par vēlu, man visi ceriņi jau tādi švaki. Bet nākamgad noteikti pamēģināšu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*