Cidonijas Savā Sīrupā

Cidonijas ir latviešu citrons, kas palīdz stiprināt mūsu imunitāti. Ja citronu vēl kaut kā var svaigā veidā ieēst, tad cidoniju noteikti tik ļoti retais spēs bez iepriekšējas sagatavošanas apēst. Vienkāršākais, bet ne ātrākais veids kā dabūt tās ēdamas un piedevām ļoti garšīgas ir uztaisīt cidonijas savā sīrupā. Cidoniju šķēlītes saliek burciņā, pieber cukuru un jau nākamajā dienā būs gards našķis. Cidonijas šķēlītes varēs ēst tā pat vai arī pielikt pie tējas. No sīrupa kas izveidosies var taisīt garšīgu dzērienu atšķaidot to ar ūdeni un pats galvenais tas viss ir veselīgs un šādi pagatavtas cidonijas nezaudē savas vērtīgās uzturvielas.

cidonijas savā sīrupā

Sastāvdaļas:

  • cidonijas
  • cukurs

Cidoniju un cukura attiecība ir 1:1. Kad cidonijas ir sagrieztas un atdalītas no serdes, tās nosver un ņem tik pat daudz cukura cik cidonijas.

cidonijas savā sīrupā

Cidonijas noskalo un sagriež plānās šķēlītēs. To griešanai iesakām izmantot ļoti asu nazi, jo to vidus ir ciets un grūti griežas. Sākumā cidoniju sagriež četrās daļās un tad izgriež sēkliņas.

cidonijas savā sīrupā

Kad cidonijas ir sagrieztas plānās šķēlītēs tās liek burkā pa kārtām. Viena kārta cidoniju šķēlītes pēc tam cukurs, tā līdz burka pilna.

cidonijas savā sīrupā

Burku aizvāko un noliek istabas temperatūrā uz diennakti, lai cukurs izkūst. Nākamajā dienā cukurs būs izkusis un izveidojies cidoniju sīrups. Ja cukurs vēl nav izkusis vajag visu saturu samaisīt un atstāt vēl uz pāris stundām.

cidonijas savā sīrupā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*