5 Veidi Kā Pavadīt Mazāk Laika Pērkot Pārtiku

Vai arī Tu pavadi laiku vairākas reizes nedēļā skrienot uz veikalu, lai nopirktu vien pāris preces? Vai Tev šķiet, ka velti pārāk daudz sava laika pārtikas iepirkšanai? Mēs Tev varam palīdzēt! Šeit būs pāris no mūsu top stratēģijām, lai palīdzētu Tev veikt vien pāris braucienus uz veikalu un Tev paliktu daudz vairāk brīva laika savām mīļākajām nodarbēm.

iepirksanasFoto: Health Gauge, CC BY 2.0

Bet nu ķersimies pie lietas:

1. Saraksts, saraksts, saraksts: Izveido galveno sarakstu ar pamatprecēm, ko lieto Tava ģimene un, lai padarītu iepirkšanos ātrāku – sagrupē un saraksti šos produktus atsevišķās ailēs, vadoties pēc tā, kāds ir pārtikas veikala izkārtojums. Novieto iepirkšanās sarakstu kādā visiem labi redzamā vietā (piem.pie ledusskapja), lai jebkurš ģimenes loceklis varētu pievienot sarakstam to, ko tikko ir izlietojis. Bonuss: tas varētu darīt galu tukšajām piena pakām, kas atstātas ledusskapī.

2. Plāno savas maltītes: Katru nedēļu velti 20 minūtes tam, lai izplānotu maltītes (svētdienas tam varētu būt ļoti piemērotas dienas) un pieraksti iepirkumu sarakstā visus šīm maltītēm nepieciešamos produktus. Tas mazinās stresu par pēdējā mirklī plānotām maltītēm, palīdzēs atbrīvoties no liekiem gatavu maltīšu pasūtījumiem un protams – samazinās papildus braucienu skaitu uz veikalu. Un nu Tev vienmēr būs atbilde uz visapkārt skanošo jautājumu :”Kas būs vakariņās?”

3. Negatavo vienu porciju – gatavo dubultā: Gatavojot ēdienu vienai maltītei – dubulto produktu skaitu. Sautējums vai makaroni – vienkārši pagatavo dubultporciju un vienu daļu ieliec ledusskapī. Tā Tu varēsi bez lieka stresa baudīt mājās gatavotu maltīti arī citā reizē. Tas vēlreiz aiztaupa lieku neplānotu braucienu uz veikalu un, nebūs jāsatraucas par maltīti reizē, kad iespējams Tevi gaida ļoti saspringts grafiks.

4. Esi kārtīgi sagatavojusies, kad ir pienācis laiks doties iepirkties: Paņem savu sarakstu (to, kas glīti sakārtots tabulā) un nenovirzies no tā. Nekad. Ignorē kārdinājumus. Un nekad nedodies iepirkties, kad esi izsalkusi – tad viss izskatās tik garšīgs! Turēšanās pie saraksta krietni ietaupīs Tavu laiku, ko citādāk pavadīsi prātojot :”Vai man šo ņemt?” un izsvītrojot citus produktus no vajadzīgo preču saraksta.

5. Uzturi kārtībā savu pieliekamo un uzraugi, lai tajā vienmēr ir dažādas pamatlietas: Kad Tev pie rokas ir pamatlietas (skatīt zemāk), tāpat kā tādi produkti kā piens, olas, maize, siers un sviests, Tev būtu jābūt spējīgai pagatavot maltīti jebkurā laikā, bez liekas skriešanas uz veikalu. Sakārto savu pieliekamo, lai skaidri var redzēt, kādi produkti Tev ir, bet kādi vajadzīgi, tas pasargās no nevajadzīgas produktu iegādes dubultā. Produktus, ko izmanto ikdienā – uzkodas, graudaugu produktus – turi tā, lai tie ir viegli aizsniedzami, un glabā līdzīgos produktus vienuviet – uzkodas vienā plauktā, konservētos un žāvētos produktus otrā, cepšanai paredzētos produktus citā utml.

Pamatlietas, kam jābūt Tavā pieliekamajā:

Pupiņas – gaišās un tumšās
Makaroni
Rīsi
Kartupeļi
Konservēti tomāti – sasmalcināti, pusītēs un veseli
Vistas vai dārzeņu buljons
Olīveļļa vai augu eļļa
Konservēts tuncis
Konservēti vai burciņās dārzeņi
Sojas mērce
Balzamiko etiķis
Sinepes
Kečups, tomātu mērce
Milti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*