Kad Ieplānot Otro Bērnu

Prāto par to, vai pienācis laiks radīt vēl vienu atvasīti? Ģimenes pieauguma plānošana var būt atkarīga no ļoti daudziem faktoriem, bet šeit nav pareizas vai nepareizas atbildes.

Tagad, kad tavs dārgais mazulis no maza sainīša tavās rokās kļuvis par staigājošu un runājošu bērnu, tu vari sākt prātot, vai nav pienācis laiks otram bērnam. Lai arī tikai tu un tavs partneris var izlemt, kad ir piemērotākais laiks ieplānot vēl vienu bērnu jūsu ģimenē, šeit būs daži jautājumi, kas varētu palīdzēt nonākt pie labākā scenārija tev un tavai ģimenei:

  • Vai tu mēdz ilgoties pēc tā, ka bērni būtu ar nelielu vecuma starpību, lai tie varētu būt viens otra spēļu biedri?
  • Vai tev gribētos, lai vēl vienas dienas, kas paiet mainot autiņbiksītes un negulētās naktis pienāk drīzāk ātrāk nekā vēlāk?
  • Vai tu dod priekšroku lielākam laika intervālam starp grūtniecībām, lai varētu izbaudīt, kad bērni ir mazi bez liela apjukuma?
  • Vai tev patīk ideja par lielāku intervālu starp bērniem, lai mazinātu brāļu un māsu sāncensības risku un izvairītos no diviem vienādiem attīstības posmiem vienlaikus (piemēram, divi mazuļi, kas jau staigā pa māju, vai divi pusaudži)?

Kad Ieplānot Otro BērnuFoto: Ben Grey, CC BY-SA 2.0

Ja atbildēji ar jā uz pirmajiem diviem jautājumiem, visticamāk tu esi gatava radīt otro bērniņu. Ja atbildēji ar jā uz diviem beidzamajiem jautājumiem, tev iespējams vajadzētu vēl mazliet nogaidīt, pirms ķerties pie otrās grūtniecības plānošanas. Protams ir arī citi faktori, kas jāpatur prātā plānojot otru bērnu: tavas finanses, bērna aprūpes iespējas, pienākumi darbā un protams arī mājas izmēri.

Lai kuru scenāriju tu izvēlētos, tas nāks gan ar saviem prieka, gan neveiksmju brīžiem. Piemēram, ja tev ir divi bērni autiņbiksītēs, viņi lieliski varēs kopā spēlēties, kad sasniegs pirmsskolas vecumu. Plus, tev nevajadzēs meklēt dažāda tipa rotaļlietas un aktivitātes, lai viņus izklaidētu. Paturi prātā, ka divi bērni ar niecīgu vecuma starpību var būt nogurdinoši un viņu vidū var pastāvēt konkurence. Agrīnie gadi prasa visvairāk rūpju no vecākiem, bet te atkal jāpiebilst, ka tie paiet ātri (lai gan konkrētajā brīdī tā neliksies).

No otras puses, ja ir bērni, kam ir lielāka vecuma starpība, tas var būt mazāk fiziski nogurdinoši un ļaus tev vairāk koncentrēties uz katru bērnu individuāli. Slidenā puse šajā jautājumā par vecuma starpību ir, ka bērni varētu negribēt tik ļoti spēlēties viens ar otru un nav garantijas, ka lielākas vecuma starpības dēļ būs mazāk strīdu. Tev arī sanāk vairāk gadu pavadīt aktīvi audzinot bērnus, tas var būt gan pluss, gan mīnuss, atkarībā no taviem nākotnes plāniem.

Labās ziņas: Neatkarīgi no tā, vai tava otrā grūtniecība tūdaļ seko pirmajai vai tikai pēc pāris gadiem, tu tik un tā jutīsi prieku par ģimenes pieaugumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*