9 Lietas, Kas Padarīs Tevi Kārtīgāku

Ja Tu esi no tiem, kas uzskata mājas uzturēšanu organizētā kārtībā ir lieka laika izšķiešana, sagatavojies – Tava pasaule tiks izmainīta. „Kārtīgi cilvēki” zina, ka Tev nav jāpavada neskaitāmas stundas, lai pasargātu savu māju no pārvēršanās nekārtīgā haosā. Tev tikai jāievieš pāris vienkārši paradumi savā ikdienas rutīnā. Šeit būs apkopoti vienkārši veidi, kā izvairīties no dzīvošanas gružu kaudzē. Šie paradumi neizmainīs pilnībā Tavu nekārtīgo dzīvesveidu, bet ar tiem ir ļoti viegli to sākt. Sāksim istabu pēc istabas.

majas tirisanaFoto: Julie G, CC BY 2.0

Guļamistaba.
1. Saklāj gultu katru dienu.

Saklāj gultu tūlīt pēc pamošanās. Nevis „es dodos gulēt, tagad es sakārtošu savu gultu”. Ir diezgan daudz attaisnojumu, kādi Tev varētu rasties, lai nebūtu jāklāj gulta. Tā vietā minēsim pāris piemērus, kāpēc vajadzētu saklāt gultu: tas ne tikai liks istabai izskatīties kārtīgākai, bet vakarā Tev būs par vienu lietu mazāk ko darīt un sega nemētāsies pa grīdu, kas iespējams nav tik tikko izsūkta. Ja Tu esi patiešām slinka, novienkāršo gultas saklāšanu līdz vienkāršai segas un spilvenu sakārtošanai.

2. Met savas drēbes veļas grozā, nevis uz grīdas.
Ja Tu izmanto maisiņu, kur saliec netīro veļu – pārstāj to darīt. Ja izmanto istabas grīdu par vienu lielu veļas grozu – pārtrauc to nekavējoties. Speciāls veļas grozs ir vieta, kur nekavējoties nonāk netīrās drēbes, kamēr Tev nav iespējas ielikt tās veļasmašīnā. Diezgan loģiski, vai ne? Jā. Daudzi lieki padomi? Nē.

Dzīvojamā istaba.
3. Sakārto lietas uz Tava kafijas galda kaudzītēs.

Pieņem to, ka grāmatas un žurnāli, lai arī cik apdraudēti tie nebūtu digitālās revolūcijas rezultātā, vienmēr atradīs ceļu līdz Tavam kafijas galdiņam. Nav slikti, ja tie ir sakārtotas kaudzītēs, taču ar nosacījumu, ka nelielās kaudzītēs. Tāpat ir arī ar papildus segām un spilveniem (vienkārši saloki segas un sabužini spilvenus). Tas neprasa pat minūti.

4. Putekļi. Tas ir nopietni.
Tas prasīs tikai kādas 5 minūtes no Tava laika, bet atšķirība būs manāma. Izmantot speciālās putekļu lupatiņas, jo tās ne tikai „noslauka putekļus, bet izveido arī aizsargkārtu, kas pasargā virsmu no putekļu uzkrāšanās mazliet ilgāk.”

5. Ātra grīdas izsūkšana ar putekļu sūcēju.
Galu galā – putekļiem ir kaut kur jāpaliek. Tāpēc iegādājies viegla svara putekļu sūcēju, un tas nebūs vairs tik nepatīkams darbiņš.

Virtuve.
6. Izmazgā izlietni pēc tam, kad esi beigusi mazgāt traukus.

Pietiks ar ātru izmazgāšanu ar stikla tīrītāju un lupatiņu. Tas aizskalos projām visus nepatīkamos pārpalikumus, kas palikuši pāri kā pierādījumi par Tavu vakardienas našķēšanos.

Vannasistaba.
7. Izmazgā izlietni pēc saviem ikrīta un vakara rituāliem.

Mikrošķiedras sūklītis ir pietiekoši spēcīgs, lai notīrītu zobu pastas paliekas, bet pietiekoši maigs, lai nesaskrāpētu porcelāna emaljas izlietni. Šis mazais ieradums ir īpaši ieteicams tiem džentlmeņiem, kam ir paradums atstāt izlietnē savus bārdas rugājus.

8. Nav delikāta veida kā to pateikt: sasūciet pēc sevis izkritušos matus.
Vannas istabā vajadzētu glabāt neliela izmēra putekļusūcēju, ar kuru ātri var savākt izkritušos matus. Tas ir īpaši svarīgi tām sievietēm (un vīriešiem ar garākiem matiem), kam ir ieradums atstāt izkritušu matu ērkuļus aiz sevis.

Papildus ieteikums tiem, kas lieto gludekli: Piespied (no elektrības atvienotu) gludekli mitram dvielim.
Tas palīdzēs atbrīvoties no vielām, kas palikušas uz gludekļa virsmas, ja sanācis piededzināt kādu apģērba gabalu. Nenāks par ļaunu atkārtot – to dari tikai ar no strāvas atvienotu gludekli.

9. Izsmidzini ikdienas tīrīšanai paredzētu līdzekli dušas kabīnē pēc tam, kad esi nomazgājusies.
Izkāp no dušas un tad izsmidzini tīrīšanas līdzekli un atstāj to tur uz atlikušo dienas daļu.

Vai Tu esi „kārtīgs cilvēks”? Kādi ir Tavi triki, kā ikdienā pasargāt māju no pārvēršanās haosā?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*