Mājās Spiesta Vīnogu Sula

Mājās gatavota sula vienmēr būs labāka kā veikalā pirktā sula, kurām ir klāt dažnedažādas vielas kuras īpaši nav vēlamas mūsu organismā. Svaigi spiesta sula protams ir pati labākā un veselīgākā, bet ja gribās saglabāt ilgākam laikam, tad tomēr vajag nedaudz pārveidot to. Vienkāršākais veids kā sagatavot sulu ieziemošanai ir to uzvārīt un karstu sapildīt sterilizētās pudelēs vai burkās, bet ir arī sulas kuras ilgi neglabājas ja ir tikai uzvārītas, bet pieberot cukuru var paildzināt sulas glabāšanas termiņu. Mājās spiesta vīnogu sula ir viegli pagatavojama, var iztikt bez speciālām ierīcēm, kas ļauj jebkuram no mums to iegūt.

vīnogu sula

Sastāvdaļas:

  • 2.5kg vīnogas
  • 1l ūdens
  • 0.5kg cukurs

tumšās vīnogas

Vīnogas nolasa no kātiņiem un noskalo. Ogas saliek katlā, pielej ūdeni un liek vārīties.

vīnogas

Tās uzvāra un turpina vārīt 5 minūtes.

vīnogu sula

Kad ir uzvārījušās nosmeļ putas.

vīnogu sula

Katla saturu lej sietā un kārtīgi izspaida, tā ka beigās sietiņā paliek kauliņi un nedaudz biezumi.

vīnogu sula

vīnogu sula

Iegūto vīnogu sulu lej cauri dubultai marlei, lai atdalītu biezumus un iegūtu dzidru sulu.

vīnogu sula

Vīnogu sula atkal jāuzvāra un jāpievieno cukurs. Cukuru izmaisa, lai būtu pilnībā izkusis un atkal visu uzvāra un turpina vārīt 2 minūtes.

vīnogu sula

Sulu uzreiz pilda burkās, kad ir uzvārīta, iepriekš sterilizētās stikla burkās vai pudelēs. Vīnogu sulu uzglabā vēsā un tumšā vietā.

mājās spiesta vīnogu sula

Vīnogu sulu ar sulu tvaicējamo katlu.

tumšo vīnogu sula

Sulu tvaicējamajam katlam apakšējo daļu piepilda ar ūdeni, tā lai no augšas līdz ūdenim būtu kādi 2cm. Tad liek virsū vidējo daļu un augšējo daļu. Augšdaļā saber vīnogas, kas ir nolasītas no ķekariem un kārtīgi noskalotas. Caurulīti aiztaisa un sulu tvaicējamo katlu liek uz uguns. Pēc 15 minūtēm caurulīti var atvērt un sulai vajadzētu sākt tecēt. Vīnogas turpina vārīt vēl kādas 45 minūtes.

vīnogu sula ar sulu tvaicējamo katlu

Iegūtajai sulai pievieno cukuru, uz 2,5l sulas ņem 500g cukura. Maisa kamēr cukurs izkūst un sulu liek vārīties, kad uzvārās var pildīt iepriekš sagatavotās burkās.

Sulu var taisīt bez cukura, vienīgi tad labāk to uzglabāt ledusskapī 1 – 3 mēnešus un pēc burkas atvēršanas izlietot piecu dienu laikā.

vīnogu sula

Vīnogu sula būs lielisks atsvaidzinošs dzēriens bērnu ballītēs un arī ikdienā.

mājās spiesta tumšo vīnogu sula

Pievienot Komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta.Obligātie lauki ir atzīmēti *

*