Melleņu Ievārījums

Mellenes ir iecienītākās meža ogas un nu jau pēdējos gados krūmmelenes kļūs ar vien populārākas un tās sāk audzēt ne tikai lielās saimniecības, bet arī mazdārziņos. Tas viss tāpēc, ka visiem ir labi zināms cik mellenes ir veselīgas un protams arī garšīgas. Kad svaigā veidā ogas ir pieēstas pilni vēderi var ķerties klāt pie ievārījuma vārīšanas. Melleņu ievārījums būs lielisks vitamīnu avots ziemas laikā.

melleņu ievārījums

Mellenēs ir ļoti daudz A vitamīna – karotīnu, dabisko antioksidantu antocianīnu un flavonoīdi, kas visi uzlabo mūsu redzi. Mellenes ļoti daudz tiek izmantotas ārstniecībā, jo tajās ir ļoti daudz antioksidanti. Pateicoties lielajam daudzumam antioksidantu mellenēs tās palīdz pret novecošanos, redzes un atmiņas pasliktināšanos, kustību traucējumiem un spēka izsīkumu. Visvairāk labo vielu mellenēs ir svaigā veidā, bet diemžēl svaigas ogas ir tikai īsu brīdi, lai saglabātu ziemai tās var sasaldēt, tad tās praktiski nezaudē vitamīnus. Ja nav iespēja sasaldēt vai arī vienkārši gribas kādu kārumu ziemai, tad melleņu ievārījums būs labs veids kā uzņemt mellenes arī ziemā, vienīgi gatavojot ievārījumu ogas zaudē lielu daļu uzturvielu.

Sastāvdaļas:

  • 1kg mellenes
  • 800g ievārījuma cukurs

mellenes

Mellenes nomazgā un izlasa bojātās ogas. Visu saber katlā un pievieno ūdeni, lai nosegtu katla dibenu, aptuveni 150ml. Tas vajadzīgs, lai ogas nepiediegtu, kamēr nav izšķīdušas. Ogas liek vārīties uz vidējas uguns, kamēr vēl nesāk vārīties var uzlikt katlam vāku.

melleņu ievārījums

Kad sāk vārīties turpina vārīt 5min, lai ogas kārtīgi izšķīstu. Vāra bez katla vāka.

melleņu ievārījums

Kad mellenes ir izšķīdušas pievieno cukuru un maisa kamēr cukurs izkūst. Ievārījumu vēlreiz uzvāra un turpina vārīt 20 minūtes.

melleņu ievārījums

Sākumā melleņu ievārījums būs ļoti šķidrs, bet pateicoties pektīnam, kas pievienots ievārījuma cukuram, atdziestot tas paliks želejveidīgs un būs patīkamas konsistences. Varēs smērēt uz maizes nebaidoties, ka notecēs nost.

melleņu ievārījums

Ievārījumu pilda tīrās burkās uzreiz pēc katla noņemšanas no uguns. Aizvāko un ļauj ievārījumam lēnām atdzist. Nākamajā dienā var nolikt vēsā vietā un uzglabāt līdz pat gadam.

melleņu ievārījums

 

One comment

  1. Mans mīļākais ievārījums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*