Naktssveces Eļļas Labās Īpašības

Tas nebija nemaz tik nesen, kad tika atklāta naktssveces eļļas apbrīnojamā ietekme uz cilvēka veselību, jūs būsiet pārsteigti, uzzinot, kādu ietekmi tā atstāj uz jūsu hormonālo veselību, ādu, matiem un kauliem.
Šajā eļļā ir ļoti daudz neaizstājamo taukskābju – tās sniedz nodrošinājumu šūnu membrānām, dažādiem hormoniem un tiem līdzīgām vielām.
Šīs neaizstājamās taukskābes ir nepieciešamas vispārējai cilvēka ķermeņa veselībai, bet organisms pats nespēj tās radīt, tādēļ tās ir jāuzņem caur ēdienu. Kopā ar omega 3 taukskābēm, omega 6 taukskābēm ir izšķiroša loma smadzeņu funkcionēšanā, tāpat tās nepieciešamas, lai nodrošinātu normālu augšanu un attīstību.
Ķermenim ir nepieciešams veselīgs tādu taukskābju, kā piemēram omega 6, kas atrodama naktssvecēs un omega 3, kas atrodama zivju eļļā, līdzsvars. Tauki palēnina uzsūkšanos, tādēļ mēs ilgāku laiku nejūtam izsalkumu, tāpat tie darbojas kā pārvadātāji tādiem taukos šķīstošiem vitamīniem kā vitamīnam A, D, E un K.

naktssveces eļļa

Naktssveces eļļa – piecas īpašības

1. Hormoni

Sievietes var lietot naktssveces eļļu, lai ārstētu PMS simptomus, pateicoties naktssveces taukskābju saturam. Šīs taukskābes rada veselīgu vidi organismā, tās palīdz zaudēt svaru un izstrādā līdzsvarotus hormonus. Iesaka lietot 1500 miligramus katru dienu, kopš pirmās dienas jūsu menstruālajā ciklā, līdz pirmajai ovulācijas dienai.

2. Pinnes

Hormonāli traucējumi gan pusaudžu vecumā, gan pieaugušajiem var izraisīt pinnes, bet daudzi neapzinās, ka pinnes var ārstēt arī dabīgi.
Lai ārstētu hormonālās pinnes, ir jāatrisina problēma tā saknē – hormonos, kas nav līdzsvarā. Parasti tiek ārstētas jau esošas pinnes vai rētas, bet ne pati problēma pēc tās būtības. Omega 6 taukskābes, kas atrodas naktssveces eļļā var palīdzēt līdzsvarot hormonus un atrisināt hormonu izraisīto problēmu – pinnes. Šīs taukskābes spēlē būtisku lomu arī attiecībā uz šūnu struktūru, tās stiprina nervus un veicina ādas elastību.
Lai atrisinātu ar hormonālajām pinnēm saistīto problēmu, iesakām naktssveces eļļas kapsulu lietot katru dienu. Eļļu var nedaudz uzklāt arī uz pašas ādas. Tas palīdzēs dzīšanas procesā un uzlabos ādas vispārējo izskatu.

3. Matu izkrišana

Labākais veids, kā vīriešiem un sievietēm, kam ir problēmas ar matu izkrišanu, ir lietot atbilstošu uzturu vai uztura bagātinātājus. Kad runa ir par matiem, hormoni spēlē ļoti būtisku lomu, ieskaitot tos matus, kas aug uz galvas un visa pārējā ķermeņa.
Omega 6 taukskābju kapsula, kas iegūta no naktssveces eļļas, ir labs līdzeklis, kā cīnīties ar matu izkrišanu. Pamēģiniet to lietos 500 miligramu kapsulās divreiz dienā un jūs redzēsiet rezultātus jau pēc 6 – 8 nedēļām.
Jūs varat arī ierīvēt eļļu matos, vai pievienot to savam šampūnam. Tika veikts pētījums, kurā piedalījās 86 cilvēki, kam bija matu izkrišanas problēma. Pētījuma ietveros tie katru dienu iemasēja galvas ādā naktssveces ēterisko eļļu. Viņi to darīja katru dienu 7 mēnešu garumā, pēc tam, visi, kas to bija darījuši, novēroja, ka matu augšana uzlabojas. Var mēģināt izmantot arī lavandas, cipreses un citronzāles ēteriskās eļļas.

4. Ādas problēmas

Šī eļļa ir apliecinājusi sevi kā labs līdzeklis cilvēkiem, kas cieš no tādām ādas problēmām, kā ekzēma, psoriāze un atopiskais dermatīts. Pētījumi apliecina, ka naktssveces eļļa var palīdzēt arī jautājumos, kas saistīti ar ādas novecošanu, piemēram, apsārtumu, neelastību un nelīdzenumu.
Pētījumi rāda, ka cilvēkiem, kam ir ekzēmas problēma, nav dabiskas spējas pārstrādāt taukskābes, kas rada gamma – linolēnskābes, kas ir omega 6, trūkumu. Tā ir taukskābe, ko organisms pārvērš par vielu, kas samazina iekaisumus un veicina šūnu augšanu. Pētījumi apliecina, ka naktssveces eļļa efektīvi mazina ekzēmas simptomus –  niezi, apsārtumu, tūsku.
Psoriāze veidojas, kad ādas šūnas veidojas pārāk ātri, rezultātā radot uztūkumus zem ādas, kas virspusē pārklāti ar bālu ādu. Psoriāzes cēlonis meklējams hormonālās izmaiņās, nepilnvērtīgā uzturā un nespējā pārstrādāt olbaltumvielas. Naktssveces eļļa dabiskā veidā palīdz ārstēt psoriāzi, jo tajā esošās taukskābes līdzsvaro hormonus un veicina gremošanu.

5. Reimatoīdais artrīts

Tas ir artrīts, kas skar locītavas abās ķermeņa pusēs, piemēram, abās rokās, plaukstās vai abos ceļgalos. Tā ir autoimūna sistēma, kas nozīmē, ka organisms uzbrūk sev vajadzīgajiem audiem. Šī artrīta cēlonis ir kombinācija, ko veido vide, ģenētika un hormonālie faktori.
Ir pētījumi, kas apliecina, ka naktssvece var būt dabisks līdzeklis cīņai ar šo artrīta veidu. Kāds no pētījumiem aplūkojis naktssveces ietekmi uz 49 cilvēkiem. Dati atklāja, ka 94% no aptaujātajiem, kas lietoja naktssveces eļļu, ziņoja par būtiskiem simptomu uzlabojumiem, tostarp, mazinājās sāpes un rīta stīvums. Uzlabojumi pēc naktssveces eļļas lietošanas var parādīties pēc viena līdz trijiem mēnešiem.

Naktssveces eļļas blakusparādības.

Šīs eļļas lietošana ir droša, ja ievēro noteiktās dienas devas, kas ir 2 – 8 grami dienā. Blakusparādības ir retas un ļoti vieglas, slikta dūša, sāpes vēderā un galvassāpes. Sāpes vēderā un šķidra vēdera izeja var norādīt uz to, ka deva, ko lietojat, jums ir pārāk liela.
Ja esat lietojis medikamentus, kas regulē asinsspiedienu, pirms sākat lietot naktssveces eļļu, konsultējieties ar savu ārstu. Ja jums mēdz būt krampji un jūs lietojat tādus medikamentus kā fenotiazīns, ko izmanto, lai ārstētu šizofrēniju, jūs nedrīkstat lietot naktssveces eļļu, jo tā var palielināt krampju veidošanās risku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*