Noderīgi Padomi, Kā Iesaistīt Bērnus Grūtniecībā

Kad pirmoreiz esi stāvoklī tev ir iespēja pilnībā izbaudīt visus burvīgos mirkļus. Tu vari atpūtināt kājas garās dienas beigās, pirms miega ieiet relaksējošā vannā, un tie svētdienu rīti, kad varēji ilgi gulēt bija vislabākie.

Kad esi stāvoklī ar otro, trešo vai jebkuru nākamo bērnu, šie mazie, bet brīnišķīgie mirkļi tiek aizvietoti ar pārliecināšanos, ka viss ir gatavs gaidāmajam bērniņam un tu esi aizņemta ar vecāko bērnu sagatavošanu haosam, ko radīs jaunā dzīve. Ir aizraujoši vērot, kā bērni ir patīkami satraukti par gaidāmo mazuli un viņu iesaistīšana grūtniecībā ir ļoti būtiska, lai palīdzētu viņiem veidot saikni ar gaidāmo mazuli pirms viņš vēl ir piedzimis.

Ja tu esi stāvoklī un tev mājās ir vecāks bērns vai bērni un tu meklē veidus, kā iesaistīt viņus savā grūtniecībā, lūk būs daži padomi.

grūtniecībaFoto: Raúl Hernández González, CC BY 2.0

Padomi 1-2 gadus veciem bērniem
Šajā vecumā bērni ir pārāk mazi, lai spētu saprast, kas notiek un ka gaidāmas lielas pārmaiņas. Viņi gan pamanīs, ka kaut kas notiek, bet viņiem trūks spējas to izpaust. Tas nozīmē, ka ar viņiem var būt mazliet grūtāk tikt galā, bet ar tevi viss būs kārtībā!

Lai iesaistītu savu mazo grūtniecībā, kopīga grāmatu lasīšana ir labākais veids kā to izdarīt. Izvēlies grāmatas, kas paskaidro, kādi viņi bija, kad bija vēl mazāki un dalies ar viņiem tajā, ko viņi var sagaidīt no savas māsas vai brāļa.

Padomi 2-4 gadus veciem bērniem
Šajā vecumā bērnam ir labāka saprašana par to, kas notiek un viņš spēj pamanīt izmaiņas tavā ķermenī grūtniecības laikā. Viņi vairāk saprot to, kas turpmāk notiks un tādēļ viņi var izjust drīzāk bailes nekā prieku par notiekošo.

Tas, kā iesaistīt bērnu grūtniecībā ir atkarīgs tikai no tā, kā to pasniedz. Liec šīm pārmaiņām izskatīties kā kaut kam labam (jo tās ir labas pārmaiņas!), dažreiz paņem bērnu līdzi, kad tev pašai ir jādodas vizītē pie ārsta (ne uz visām vizītēm, bet dažām) un ļauj viņam izvēlēties dažas lietas priekš gaidāmā mazuļa. Šīs mazās lietas var palīdzēt viņam sadzīvot ar situāciju.

Padomi 4-6 gadus veciem bērniem
Šis ir viens no jautrību un prieku visvairāk sniedzošajiem vecumiem, kad gaidi jaunu bērniņu, jo bērni ir pietiekoši veci, lai saprastu, kas notiek un spētu saskatīt to, cik tas ir aizraujoši, tomēr viņi joprojām ir pietiekoši jauni, lai tiem padomā būtu daži jauki jautājumi par procesu.

Šajā vecumā iesaistīt bērnu grūtniecībā nozīmē, ka visam jābūt piemēroti pasniegtam. Šajā vecumā viņi diezgan ļoti būs pārņemti ar domām par to, kā šīs pārmaiņas ietekmēs viņu dzīvi, tādēļ paturi to prātā. Paņem viņus līdzi uz kādu interesantu ārsta apmeklējumu, piemēram, kad vizītes laikā tiek klausīti sirdspuksti vai veikta ultrasonogrāfija. Ierosini viņiem padalīties ar idejām bērna vārda izvēlē un godīgi atbildi uz viņu uzdotajiem jautājumiem.

Padomi 7 un vairāk gadus veciem bērniem
Šajā vecumā bērni var jau šķist tik lieli, ka tev varētu rasties iespaids, ka viņiem ir vienalga, bet tici man, viņiem nav. Viņi ir vecumā, kad spēj sajust visas iespējamās sajūtas, ko var radīt jauna bērna ienākšana ģimenē, gan izmaiņas tavā ķermenī, gan to, kā izmaiņas ietekmēs viņus. Atslēga šajā visā ir bieža runāšana ar viņiem par visu notiekošo, kas saistīts ar grūtniecību un gaidāmo mazuli.

Lai iesaistītu vecākos bērnus grūtniecībā, pasauc viņus dažreiz palīdzēt, bet ne pārāk bieži. Lūdz palīdzēt ar pāris lietām, ko vienkārši pati vairs nespēju izdarīt, piemēram, ieliekties pēc drēbēm veļas mašīnā un panest kādus smagākus iepirkumus. Tas palīdzēs viņam justies pieaugušam un sagatavos pārmaiņām.

Kāds ir tavs iemīļotākais veids, kā palīdzēt bērnam iesaistīties grūtniecībā?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*