9 Pazīmes, Ka Tu Tiecies Ar Psihopātu

Šķiet, ka tu spētu pamanīt psihopātu jau kilometra attālumā? Padomājiet vēlreiz, meitenes!

Ja vien tu vienu tādu aktīvi nemeklē (ko vairākums no mums nedara) vai neesi pagātnē tikusi tāda vajāta, viņus ir ļoti grūti atpazīt. Kāpēc? Tādēļ, ka psihopātiem ir lieliskas sociālās prasmes, viņi ir šarmanti, jautri un aizraujoši. Psihopātu lieliskākais ierocis ir spēja savaldzināt viņa vai viņas upurus, izcīnot viņu līdzjūtību, žēlumu. Izvilinot līdzjūtību no morāli normāla indivīda, psihopāts ir spējīgs panākt gandrīz jebko, ko vien vēlas. Biedējoši!

Lūk būs daži paņēmieni, kā izvairīties no potenciāli bīstamām situācijām, atpazīstot brīdinājuma zīmes vēl pirms ir kļuvis par vēlu!

psihopātsFoto: Jonathan Kos-Read, CC BY-ND 2.0

1. Viņam ir finansiālas vai profesionālas nestabilitātes vēsture
Bieži vien psihopāti nav spējīgi noturēties ilgi vienā darba vietā vai uzturēt finansiālas saistības. Viņu tiesību un pilnvaru izjūta noved viņus pie darba noteikumu pārkāpšanas, kā piemēram, neierašanās darbā laikus, slinkošana vai nezagšana. Viņu atlaišanas pamatā lielākoties ir arī nepakļāvība, ņemot vērā, ka viņos nav respekta pret cilvēkiem, kas tos kontrolē, kā to dara viņu priekšnieki.

2. Viņš vēlas visu padarīt nopietnāku ļoti ātri
Tev vajadzētu turēties pa gabalu no jebkura puiša, kas vēlas visu padarīt nopietnu pavisam ātri un, ko neviltoti apbēdinātu padara tava vēlme saglabāt autonomiju un ievērot robežas, jo tu vēlies viņu iepazīt, nevis vienkārši piekrist viņa viedoklim visos jautājumos.

3. Viņš stāsta grandiozus stāstus
Viena no top pazīmēm, ka tu tiecies ar psihopātu, ir, ja visi viņa stāsti ir ar tendenci būt mazliet pārspīlēti un pretrunīgi. Fakti vienkārši nelīmējas kopā. Piemēram: viņš var apburt tevi ar fantastiskiem stāstiem par saviem panākumiem, iespējams vaicājot, lai tu iesaisties kādā jaunā pasākumā un sola neticamus pavērsienus tavā finansiālajā situācijā. Bet tiklīdz tu sāc interesēties tuvāk, tev nākas atskārst, ka nav iespējams atrast nekādus viņa uzņēmuma datus.

4. Viņš jūtas tā, it kā pasaule viņam būtu ko parādā, tādēļ viņš…
Nekad nenokopj aiz sevis, nenovāc atkritumus un saka, ka tas ir pilsētas uzdevums visu sakopt un/vai ķircina bērnus tādā veidā, ka tie kļūst aizkaitināti, bet viņu tas uzjautrina. Psihopāti uzskata, ka dzīve dara visu, lai viņiem neveiktos, tādēļ viņi paņem no tās, ko var. Tāpat viņos nav spējas just līdzjūtību vai vainu.

5. Viņš nelaipni izturas pret svešiniekiem
Pavēro viņa attieksmi pret dzīvniekiem, kukaiņiem, cilvēkiem ar fiziskiem trūkumiem vai bezpajumtniekiem. Ja patiesi vēlies par kādu uzzināt, kas viņš ir, paskaties kā viņš izturas pret tiem, kas nav spējīgi viņam neko nodarīt. Psihopāts var uzlūkot svešiniekus ar aizkaitinājumu vai izmantot tos par apsmiekla objektu.

6. Viņš pārvalda šarma mākslu
Vai viņš šķiet pat mazliet par daudz šarmants? Vai viņš ir laipns, prasmīgs runātājs, kas simulē empātiju, lai panāktu to, ko vēlas? Psihopāti izmanto šarmu, lai manipulētu, kontrolē un maskē savu patieso dabu vai nodomus. Šis šarms kompensē viņu nespēju izjust vai paust patiesu sirsnību.
Lai vai kā, neļaujies tikt apmuļķota. Tas var būt puisis, kas maigi noslauka tavas asaras bārā. Viņš izmanto savu pievilcību brīdī, kad tu esi vismazāk pašpārliecināta un, kad tavs aizsardzības līmenis ir pavisam zems. Viņa vēlme izmantot šarmu un kautrības trūkums prezentējot sevi kā neticami interesantu un pārliecinātu personu var likt viņam tavās acīs izskatīties daudz pievilcīgākam, nekā ne tik pašpārliecinātajam un laipnajam puisim pie blakus galdiņa.

7. Viņš tic, ka noteikumi uz viņu neattiecas
Psihopāti dzīvo pēc „kas sagādā baudu” principa. Ja tas liek justies labi un viņiem šķiet, ka viņus nepieķers vai ka nenāksies ciest no tā radītajām sekām, viņi to darīs. Viņi bieži lieto tādus apgalvojumus kā „Šī ir pasaule, kurā suns apēd suni. Ņem ko vari, jo ja tu to nedarīsi, to izdarīs kāds cits.”

8. Viņam sekss ir sasniegums
Vienalga vai viņš ir dinamisks un prasmīgs gultā vai nē, ja tava bauda viņam šķiet vairāk kā sasniegums, kas glaimo viņa ego, nevis patiess tuvības brīdis, tad tas noteikti ir sarkanais karogs.

9. Viņš nekad nekļūdās
Psihopāts aizsvilsies dusmās, ja kāds norādīs, ka viņš kļūdās vai, ka kāds zina labāk par viņu. Tāpat arī viņam ir daudz muļķīgu attaisnojumu jebkurai situācijai, kā tādām, ka viņš kavē divas stundas vai smaržo pēc citas sievietes smaržām. Lielākoties viņš melo!

One comment

  1. Izklausās pēc māsas vīra… man jau bija aizdomas ….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*