Plūmju Ievārījums

Sarkanas, violetas, dzeltenas, lielas, mazas, apaļas, ovālas, tik dažādas ir plūmes. Garšu amplitūda arī tik pat liela, tādēļ ir no kā izvēlēties plūmju ēdājiem. Garšīgs plūmju ievārījums sanāks no jebkurām plūmēm, kas ir pieejamas. Dažādas šķirnes var jaukt kopā un pievienot citus augļus vai ogas, bet šoreiz pagatavosim klasisku plūmju ievārījumu ar mazu odziņu.

Kad plūmes sāk birt lejā no koka ir jāsteidzas tās realizēt, jo diemžēl tās ilgi svaigas neuzglabājas. Plūmes ir ļoti pateicīgas un no tām var gatavot viss neiedomājamākos ēdienus vajag tik iztēli un vēlēšanos ko garšīgu pagatavot.

plūmju ievārījums

Sastāvdaļas:

  • 1.3kg plūmes
  • 600g ievārījuma cukurs
  • 1 tējkarote kanēlis
  • 1 citrona sula

plūmju ievārījums

Plūmes nomazgā un ķeras klāt to mizošanai. Ja tās ir gana gatavas, tad nomizot būtu jābūt viegli. Vislabāk izmantot mazu nazīti, iegriež nedaudz un novelk ādiņu. Ja tomēr plūmes mizojas grūti, tad tās var blanšēt.

Plūmes ieliek vārošā ūdenī uz 30 – 45 sekundēm un tad ātri ieliek ledus aukstā ūdenī. Pēc tam miziņai vajadzētu nākt viegli nost.

Kad plūmes ir nomizotas tās pārgriež uz pusēm un izņem kauliņu.

plūmju ievārījums

plūmju ievārījums

Nomizotās plūmes saber katlā un pielej klāt 100ml ūdens, lai nepiedegtu un liek uz uguns vārīties. Vāra 5 minūtes, lai plūmes nedaudz izšķīst.

plūmju ievārījums

Tad pieber cukuru, kanēli un pielej citrona sulu, kas izspiesta no viena citrona. Visu maisa kamēr cukurs pilnībā ir izkusis. Ievārījumu atkal uzvāra un turpina vārīt vēl 15 minūtes.

plūmju ievārījums

plūmju ievārījums

svaigi spiesta citronu sula

Putas, kas rodas vāroties nosmeļ.

plūmju ievārījuma putas

Plūmju ievārījums gatavs!

plūmju ievārījums

Katlu noņem no uguns un uzreiz pilda sterilizētās burkās, aizvāko un atstāj atdzist. Kad ir atdzisis var likt glabāties vēsā vietā.

plūmju ievārījums

Plūmju ievārījums ar kanēli būs lieliska piedeva pankūkām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*