Rabarberu sīrups

Rabarberi, rabarberi, rabarberi… gandrīz katram kam ir dārziņš, kādā stūrītī aug rabarberi. Pavasara beigas un vasaras sākums nav iedomājams bez rabarberu plātsmaizes un rabarberu ķīseļa. Bet to rabarberu parasti ir tik daudz, ka ir par daudz priekš ķīseļa un plātsmaizes, tad nu tie tiek dāvāti kaimiņiem, draugiem un garāmgājējiem, bet ir taču vēl tik daudz lietas ko var pagatavot no rabarberiem. Rabarberu uzpūtenis, rabarberu kūka, rabarberu ievārījums un protams arī rabarberu sīrups.

rabarberu sīrups

Ja saņemsies un uzvārīsi rabarberu sīrupu, sapratīsi, ka to vajag vēl un jau nākošajā nedēļas nogalē vārīsi dubultā, lai pietiktu visai ziemai un vēl varētu pacienāt draugus. Rabarbera sīrups ir ātri un viegli pagatavojams, tāpēc sagriez rabarberu kātus un sāc rosīties pa virtuvi. Tiklīdz ir pagatavots rabarberu sīrups, pavērās neierobežotas iespējas kur to var pielietot… no tā var pagatavot dažāda veida dzērienus (arī alkoholiskos), to var piejaukt pankūku mīklai, pārklāt kā glazūru jebkuram desertam un vēl, un vēl. Mmmm.

Sastāvdaļas:

  • 1.5kg rabarberu
  • 1.2l ūdens
  • 1 citrons
  • 750g cukurs

Pastāv dažādi uzskati par to kad drīkst rabarberus ēst un kad nedrīkst. Vieni saka, ka tikai līdz Jāņiem varot rabarberus lietot uzturā, jo pēc tam tajos uzkrājoties skābeņskābes sāļu kristāli kas ir kaitīgi cilvēka organismam. Bet citi atkal tos ēdot visu cauru vasaru un nav nekādas vainas. Uz šo jautājumu kad drīkst ēst rabarberus un kad nedrīkst, meklējiet atbildi šajā rakstā – Kad tad īsti drīkst ēst rabarberus.

Sagrieztus rabarberus labāk ilgi neuzglabāt, jo tie sažūst.

rabarberi

Rabarbera kātiem nogriež lapas un apakšējo daļu. Tad tos noskalo un nomizo.

rabarberi

rabarberu sīrups

Kad kāti ir nomizoti tos sagriež 1cm – 2cm gabaliņos. Ja ir ļoti resni kāti labāk tos pārgriezt vēl uz pusēm. Visu saber katlā, pielej ūdeni un liek vārīties 10 minūtes līdz tie kļūst mīksti.

rabarberu sīrups

rabarberu sīrups

Izvārītos rabarberus izkāš caur sietiņu un kārtīgi izspaida, lai iegūtu šķidrumu pēc iespējas vairāk.

rabarberu sīrups

Iegūtajam šķidrumam pieber cukuru un piespiež citrona sulu. Kārtīgi izmaisa, lai cukurs izšķīst un liek vārīties.

rabarberu sīrups

Sīrupu vāra 5 minūtes līdz paliek dzidrs.

rabarberu sīrups

Rabarberu sīrups gatavs! Iegūto sīrupu uzreiz sapilda sterilizētās pudelēs vai burkās un aizvāko.

rabarberu sīrupsRabarberu sīrups jāuzglabā vēsā vietā.

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*