Rabarberu Un Apelsīnu Ievārījums

Sākoties rabarberu sezonai jāsāk domāt ko no tiem pagatavot un kamēr vēl dārzā nav ogas un citi labumi ko ēst vai burkās likt var nesteidzīgi baudīt ēdienus kas ir sacepti vai savārīti no rabarberiem. Protams rabarberu maize ir numur viens ēdiens ko taisa no rabarberiem, bet kā būtu nobaudīt torti vai pankūkas ar rabarberu ievārījumu? Izklausās garšīgi, bet rabarberu un apelsīnu ievārījums būs vēl garšīgāk.

rabarberu un apelsīnu ievārījums

No rabarberiem var pagatavot daudz un dažādus lieliskus ievārījumus, kas papildinās ziemas krājumus. Rabarberu un apelsīnu ievārījums būs kas neierastāks un to lieliskā garšu kombinācija neliks jums vilties. Iepriekšējās sezonas ievārījumu krājumi ir jau beigušies, bet gribās palutināt bērnus vai sevi ar gardu našķi, tad nu šis ievārījums būs tas ko tev vajag. Līdz pirmie rabarberi ir gana paaugušies var sākt vārīt. Apelsīni nebūs problēma, jo tie cauru gadu nopērkami jebkurā pārtikas veikalā.

Sastāvdaļas:

  • 1.5kg rabarberi
  • 2 vidēja lieluma apelsīni
  • 750g ievārījuma cukurs

rabarberi

Rabarberu kātus noskalo un kārtīgi nomizo. To mizas vārīšanas procesā nešķīst, ja nebūs nomizoti, ievārījums būs mizains.

nomizoti rabarberi

Rabarberus sagriež aptuveni 1cm gabaliņos.

rabarberi

Apelsīnus kārtīgi nomazgā un nomizo. Mizas sagriež mazos gabaliņos. Gala rezultātā apelsīnu mizas nebūs izšķīdušas, tādēļ kā būsiet sagriezuši, tādas būs jāēd. Mīkstumu nomizo, izlasa sēkliņas un sagriež nelielos gabalos. Mīkstumu plēvīti un sēkliņas neliek klāt ievārījumam.

rabarberu apelsīnu ievārījums

Visu saliek katlā un pievieno paredzēto cukura daudzumu. Kārtīgi samaisa un atstāj uz kādu stundu, lai sasulojas.

apelsīnu un rabarberu ievārījums

Kad ir sasulojis liek vārīties. Pateicoties šai iegūtajai sulai papildus nevajag pievienot ūdeni. Uzvāra un turpina vārīt 15 minūtes ik pa laikam apmaisot.

rabarberu apelsīnu ievārījums

Uzvārīto ievārījumu pilda tīrās burkās kamēr vēl karsts un uzreiz aizvāko.

rabarberu un apelsīnu ievārījums

Lai labi garšo rabarberu un apelsīnu ievārījums!

rabarberu apelsīnu ievārījums

Neizmirstiet pataupīt kādu kilogramu rabarberus arī rabarberu sīrupam.

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*