Rabarberu un Burkānu Ievārījums

Ar vienkāršu rabarberu ievārījumu vairs nevienu nepārsteigsi. Rabarberiem var pievienot dažādas ogas vai augļus, garša noteikti sanāks lieliska, bet pa īstam jau nevienu šādas kombinācijas nepārsteigs, jo tas viss jau tā pat tiek vārīts ievārījumos ar vai bez rabarberiem.

Vai kāds ir redzējis ievārījumu tuvumā burkānus? Varbūt šur tur kādam saldajam ēdienam pieliek burkānus, lai panāktu labāku krāsu vai arī padarītu nedaudz saldenāku garšu. Bet kā būtu ar kārtīgu rabarberu un burkānu ievārījumu? Izklausās dīvaini? Jā, bet rabarberu un burkānu ievārījums garšo un izskatās fantastiski.

rabarberu un burkānu ievārījums

Rabarberu un burkānu ievārījums sanāk diezgan salds ar nelielu rabarberu rūgtuma piesitienu. Garšos gan lieliem, gan maziem un savārītais ievārījums pazudīs vēl pirms pienāks ziema.

Sastāvdaļas:

  • 1kg rabarberu
  • 1kg burkānu
  • 2 citroni
  • 1,5kg ievārījumu cukurs
  • 500ml ūdens

rabarberi, burkāni, citroni

Rabarberu kātus noskalo, ja tie ir pastāvējuši nogriež sažuvušos galus un nomizo.

rabarberu-burkanu-ievarijums-2

Rabarberus sagriež aptuveni 1cm biezās šķēlītēs. Saber katlā un pievieno visu paredzēto cukuru. Kārtīgi samaisa un atstāj uz 1h, lai sasulojas. Šim ievārījumam noteikti vajadzētu izmantot ievārījumu cukuru vai arī atsevišķi pievienot pektīnu, jo kopējā konsistence ir diezgan ūdeņaina un bez pektīna sanāks ļoti šķidrs ievārījums.

rabarberi

Burkānus nomazgā, nomizo un visus sarīvē ar smalkāko rīvi. Katlā ielej 500ml ūdeni un ieber sarīvētos burkānus. Burkānus uzvāra un turpina vārīt 20min, vāra ar vāku.

burkānu ievārījums

burkānu ievārījums

Kad burkāni uzvārījušies tiem klāt pievieno rabarberus, kas iepriekš bija atstāti ar cukuru, lai sasulojas. Klāt visam vēl pielej no abiem citroniem izspiesto sulu. Uzvāra un vāra 25 minūtes.

rabarberu un burkānu ievārījums

Rabarberu un burkānu ievārījums ir gatavs.

burkānu un rabarberu ievārījums

Kā jebkuru ievārījumu arī šo pilda tīrās burkās uzreiz pēc noņemšanas no uguns un burkas aizvāko. Tikko izvārīts ievārījums būs ļoti šķidrs, bet atdziestot tas paliks želejveidīgs un nesagādās nekādas problēmas uzklāt uz maizes vai pankūkām.

rabarberu un burkānu ievārījums

Lai labi garšo!

Viens komentārs

  1. garšīgi, ņam, ņam

Pievienot Komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta.Obligātie lauki ir atzīmēti *

*