Saldo Ķiršu Ievārījums

Ķiršu laikā ir grūti atturēties no saldajiem ķiršiem. Tie ir sulīgi, saldi ar gludu spīdīgu miziņu un mīkstu mīkstumu iekšpusē. Tie ir pilnībā perfekti augļi. Saldie ķirši ir ideāla uzkoda, tie ir tik lieli, lai varētu pa vienam iemest mutē un apēst. Protams ar vienu nekad nepietiks. Tie ir tieši tik saldi lai gribētos vēl un vēl, bet nenošķebinātu un piedevām tie ir veselīgi.

ķiršu ievārījums

Bet noņemšanās ar ķiršu kauliņiem ir liela, jo īpaši ja vāra ķiršu ievārījumu. Var mēģināt katru ķirsi pārgriezt un izņemt kauliņu vai ar matadatas palīdzību izķeksēt, bet tas noteikti ir ļoti laikietilpīgs process. Protams gudrie prāti ir parūpējušies par mums un izgudrojuši ķiršu kauliņu izņēmējus. Ar ķiršu kauliņa izņēmēju veselu kilogramu ķiršu var atkaulot kādu 15 minūšu laikā. Šāds rīks ir noteikti vajadzīgs tavā virtuvē. Ballītē, jo īpašu bērnu pasākumā pasniegt ķiršus kā uzkodas, ideāli. Nebūs nekādas spļaudīšanās un pilni kakti ar kauliņiem un saldie ķirši pazudīs no galda pāris minūtēs.

Saldo ķiršu ievārījums ir krietni gardāks par parastajiem skābajiem ķiršiem, protams visam sava vieta, bet ja gribas vienkārši ziemas vakaros iekost maizīti ar ķiršu ievārījumu, tad izvēlies saldos ķiršus. Gatavojot pats ievārījumu var izvēlēties cik lielus augļa gabaliņus grib, citam patīk veseli ķirši, bet cits atkal grib visu putrā. Ja ir vēlme iegūt viendabīgu masu var visu sablendēt. Blendēt būtu ieteicams, kad ogas ir pavārītas jau kādas ~20 minūtes un kad ķirši ir mīksti, tad sablendēt un turpināt vārīt.

Pasteidzies pirms vēl nav beidzies ķiršu laiks un ieliec šo brīnišķīgo ķiršu garšu burciņā, lai ziemā varētu sajust vasaras garšu. Ķiršu ievārījums noteikti ir viens no gardākajiem ievārījumiem.

Sastāvdaļas:

  • 1.5kg saldie ķirši bez kauliņiem
  • 700g ievārījuma cukurs
  • 1 citrons
  • 200ml ūdens

saldie ķirši

Ķiršiem norauj kātiņus, nomazgā tos un izņem kauliņus.
saldie ķirši

Saldie ķirši parasti ir nedaudz lielāki kā skābie ķirši un nav tik ūdeņaini, tādēļ tik ļoti nešķīst vārot. Ja ieliks vārīties veselus, tad gala rezultātā ievārījums būs ar veseliem ķiršiem. Tādēļ ieteicams būtu pārgriezt uz pusēm.
saldo ķiršu ievārījums

Ķiršus samet katlā un piespiež citrona sulu, no pus citrona pierīvē miziņu un pielej ūdeni. Ķiršus vāra kādas 15 – 20 minūtes kamēr tie kļūst mīksti.
ķiršu ievārījums

Kad ķirši palikuši mīksti pieber klāt ievārījuma cukuru un kārtīgi izmaisa un vāra vēl 15 minūtes.
ķiršu ievārījums

Kad ķiršu ievārījums ir izvārīts no tā nosmeļ putas un var uzreiz pildīt iepriekš sagatavotās burkās un aizvākot.
sterilizētas burkas

ķiršu ievārījums

ķiršu ievārījums

Saldo ķiršu ievārījums ir gatavs – lai labi garšo!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*