Sarkano Jāņogu Sula

Gandrīz katrā privātmājā ir vismaz pa vienam jāņogu krūmam. Noēst visas svaigā veidā diez vai būs kādam pa spēkam. Protams kā jau no jebkuras ogas arī no jāņogām var pagatavot daudz un dažādus labumus – jāņogu želeju, sīrupu, ķīseli, pastu, sulu. No visa iepriekš nosauktā sarkano jāņogu sula būs viss vienkāršāk un ātrāk pagatavojama. Viss nepatīkamākais un ilgākais proces jāņogu padarīšanā ir pašu ogu lasīšana. Par laimi spiežot sulu ar sulas tvaicējamo katlu vai bez tā, ogas var lasīt ar visiem kātiņiem.

jāņogu sula

Jāņogas satur C vitamīnu, pektīnu, P aktīvās vielas (katehīni un flavoni), kumarīnu, cukuru, organiskās skābes, biotīnu un folskābi.

Sastāvdaļas:

  • 2.5kg jāņogu (~4l )

jāņogu sula

Jāņogu sulu var izspiest ar sulas tvaicējamo katlu un arī bez tā. Ar tvaicējamo katlu sula sanāk dzidra, bet bez būs duļķaina. Šajā receptē izmantosim sulas tvaicējamo katlu. To kā izspiest sulu bez šāda katla, varat izlasīt mūsu receptē – balto jāņogu želeja.

Jāņogas var lasīt ķekaros. Kad ogas ir nolasītas tās kārtīgi noskalo un izlasa lapas, bojātās ogas un citus svešķermeņus.

jāņogu sula

Sulas tvaicējamā katla apakšējā daļā ielej ūdeni, tā lai paliek aptuveni 2cm no augšas. Uzliek vidējo un augšējo daļu.

jāņogu sula

Augšējā daļā saliek jāņogas. Uzliek vāku un liek uz uguns vārīties. Ja katla trubiņai nav vārstiņa, tad to aizspiež ar knaģi. Vārīšanās procesā ar laiku vidējā daļā sāks krāties jāņogu sula.

sarkano jāņogu sula

Aptuveni pēc 15minūtēm trubiņu attaisa un ļauj sulai tecēt iepriekš sagatavotā traukā.

jāņogu sula

Katlu vāra aptuveni 40min – 50min. Kad sula ir iztecināta to uzvāra un var pildīt tīrās pudelēs vai burkās.

sarkano jāņogu sula

Iegūtā sarkano jāņogu sula būs diezgan skāba. Lai uzlabotu tās garšu to pasniedz pielejot ūdeni un cukuru pēc vajadzības, sanāk lielisks, atspirdzinošs dzēriens.

Ja gribās pagatavot nedaudz saldāku sulu, tad var piebērt cukuru gatavošanas procesā. Cukuru pieber sulas tvaicējamajā katlā pie jāņogām pirms liek vārīties. Ieteicamais daudzums 100g cukura uz 1kg ogu. Pieliekot par daudz cukura sula var pārvērsties želejā.

sarkano jāņogu sula

Sarkano jāņogu sula lieliski noderēs ziemā atšķaidot to ar karstu ūdeni un pievienojot sev tīkamo saldinātāju un būs lieliska ikdienas vitamīnu deva.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*