9 Iemesli Kādēļ Jāsvin Valentīndiena

Esam sagatavojuši pāris lieliskus argumentus, kādēļ arī Jums būtu jāsvin Valentīndiena.

Valentīndiena

1. Visi svētki ir apsveikumu kartīšu ražošanas kompāniju un citu tirdzniecības pārstāvju izdomājums, lai gūtu sev papildus ienākumus.

Ņemsim par piemēru faktu, ko zina vēsturnieki, ka Ziemassvētki tika “ielikti” decembrī, lai aizstātu pagānu ziemas svētkus (ieskaitot pagānu tradīcijas, kad šajos svētkos tika dekorēts koks), padarot to par veiksmīgu kristiešu mēģinājumu pārvērst pagānus. Zinātnieki patiesībā domā, ka Jēzus bija dzimis jūlijā vai martā. Vēsturiski Jaunais gads tika svinēts martā, decembrī un janvārī, līdz 1752.gadā amerikāņi noteica 1.janvāri kā jauna gada sākumu. Valentīndienai ir vismaz mazliet vēsturisks pamats – februāris tūkstošiem gadu pagānu tradīcijās ir bijis ar romantiku un auglību saistīts mēnesis. Un, gluži kā ar Ziemassvētkiem, arī Valentīndienas datums tika pielīdzināts kristietībai, atzīmējot Sv.Valentīna nāvi. Kā romantiski svētki šī diena tika popularizēta viduslaikos, jo cilvēki uzskatīja, ka 14.februāris ir diena, kad putni uzsāk pārošanos. Tātad, Valentīndiena nav izdomāti svētki un, ja jūs svinat arī citus svētkus, nav iemesla nesvinēt šos.

2. Rozā krāsa ir lieliska.

Vai mēs varam dabūt ārā mazliet mīlestības no visļaunākās krāsas visā krāsu spektrā? Kuri vēl citi svētki pieprasa, lai Jūs savas mājas un darba vietas izrotājat viscaur rozā? Rozā krāsa uz īsu laiku ir nomierinoša, tādēļ iegrimsim rozā Valentīndienas jūrā un pazudīsim uz tuvākajām divām nedēļām.

3. Kartiņu izgatavošana ir lieliska.

It sevišķi priekš cilvēkiem, kam patīk tāda veida darbošanās. Cik ilgs laiks ir pagājis, kad pēdējoreiz no aplikāciju papīra izveidoji sirdi? Noteikti, ka īsti pat atcerēties nevarat, kad tas bija.

4. Dāvanu dāvināšana cilvēkiem ir lieliska.

Lieliskā lieta Valentīndienā ir tā, ka šīm dāvanām nav jābūt lielā materiālajā vērtībā. Lielisks variants ir grāmatas, fotogrāfijas, SPA procedūru dāvanu kartes. Turklāt, Valentīndiena patiesi ir tā diena, kad ir vērts kādam uzrakstīt dzejoli pat tad, ja tas nav izcils, tas tik un tā kādam liks justies mīlētam un vajadzīgam.

5. Šokolāde ir lieliska.

Šokolāde ir ejošākā lieta Lieldienās, Helovīnā un arī Valentīndienā. Šis ir tas laiks gadā, kad mums ir attaisnojums iegādāties patiešām labu šokolādi.

6. Vīns ir lielisks.

Pat lēts vīns. Vai kāds kādreiz ir tikts izmests no veikala dēļ tā, ka iegādājas vīnu par 3eur, sakot pārdevējam – “Valentīndiena taču tuvojas”. Nē, neviens par to nav no veikala izmests.

7. Izrādīt kādam mīlestību jebkādā veidā ir lieliski.

Protams, Valentīndiena, kā mēs zinām, radās sākoties putnu pārošanās laikam kā cilvēku “pārošanās” metafora, taču tas bija viduslaikos. Bet nu ir 21. gadsimts un tagad mēz zinām divas lietas, 14. februāris nav putnu pārošanās diena un visa veida mīlestības izpausmes ir vienlīdz svarīgas. Tā ir iespēja pateikt cilvēkam, ka Jums viņš simpatizē, vai ka Jūs viņu mīlat, lai vai kā šī mīlestība izskatās vai liek Jums justies. Tā ir laba sajūta, ja kāds pasaka, ka esi novērtēts. Pat tad, ja Tev nepatīk vārds “mīlestība”, vari vienkārši pateikt “Hei, draugs, Tu priekš manis izdarīji [x y z lietas] un es Tev esmu par to ļoti pateicīgs.”

8. Patiešām labas maltītes ir lieliskas.

Mēs zinām, veikt rezervāciju restorānā Valentīndienā var būt murgs, taču izbaudīt ēdienu kopā ar kādu, kura kompāniju Tu izbaudi, varētu būt lieliska pieredze, ko gūt. Ēšana kopā ar cilvēkiem, ko mīlam ir dziļi iesakņojies rituāls dažādās tautās un kultūrās. Valentīndienā Jūs varat izlaist rezervāciju restorānā un ieturēt maltīti kopā ar draugiem vai pagatavot vakariņas kopā ar savu partneri, vai vēlās brokastis kopā ar vecākiem. Un jau atkal – kurš var saņemt nosodījumu par ko tāda darīšanu?

9. Jebkura svētku diena, kas nav jāpavada kopā tikai ar savu ģimeni ir lieliska.

Mēs visi zinām, ka noorganizēt kādu svētku dienu, kas jāpavada kopā ar visu ģimeni var sagādāt lielas galvassāpes. Valentīndienā mums ir iespēja izvēlēties, ar ko mēs to vēlamies pavadīt. Vēl jo vairāk, mēs drīkstam šo dienu pavadīt divatā ar kādu, kas mums ir ļoti īpašs un svarīgs. Kādēļ gan lai nesvinētu šādu dienu?

Tādēļ šogad nenonievā Valentīndienu! Tev nav obligāti jāiet uz randiņu, Tu vari šo dienu pavadīt ar jebkuru, kurš Tev ļoti simpatizē, iedzert vīnu, uzēst kaut ko labu, apēst šokolādi un vienkārši laiski un jauki pavadīt dienu svinot mīlestību, ko Tev dāvā ģimene un draugi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*