Vārītas Cūku Pupas

Cūku pupas atrodamas gandrīz katrā piemājas dārzā un sezonas laikā ir pilns tirgus ar tām, kas starp citu ir salīdzinoši lētas. Pareizāk tā būtu saukt par lauku pupām (vicia faba) un cilvēki uzturā tās lieto jau ļoti sen, tik mūsdienās ir nedaudz aizmirsts par tām. Bet latvieši vismaz reizi gadā ceļ galdā vārītas cūku pupas ar visām mizām piedzerot klāt kefīru, kas ir gandrīz kā nacionālais ēdiens.

cūku pupas

Cūku pupas var arī izkaltēt un atstāt ziemas krājumiem, bet pārsvarā tās lieto uzreiz pēc novākšanas. No izvārītām pupām var pagatavot mērces, biezeņus un dažādus sautējumus. Cūku pupas kā jau visas pupas ir bagātas ar uzturvielām.

Sastāvdaļas:

  • cūku pupas
  • sāls
  • ūdens

Pirms liek vārīties, pupas kārtīgi noskalo un izlasa sliktās pākstis. Pupas saliek katlā un pielej ūdeni tā lai piespiežot tās būtu zem ūdens. Pieber sāli pēc garšas.

vārītas cūku pupas

Pupas vāra aptuveni 50 minūtes, bet vārīšanās laiks var atšķirties no tā cik liels katls un cik lielas pākstis. Pupas būs gatavas kad tās būs mainījušas krāsu uz gaiši brūnu, pākstis viegli lobīsies vaļā un pašas pupas būs mīkstas.

vārītas cūku pupas

Pupas pasniedz ar visām pākstīm un ēd bez galda piederumiem. Uzdzer kefīru vai paniņas.

vārītas cūku pupas

Labu apetīti!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*