Zemeņu Un Ābolu Ievārījums

Zemenes ir karalienes no visām vasaras ogām. Kurš gan spēj iedomāties vasaru bez šīm lielajām un sarkanajām ogām, svaigā veidā, dažādos saldajos ēdienos un dzērienos, un protams ievārījumos. Vasarai ritot pilnā sparā nemanāmi piezogas tas brīdis, kad dārzos un tirgū zemenes paliek pavisam maz un saproti, ka tūlīt to vairs nebūs, bet gribēsies vēl un vēl. Tad noteikti ir pienācis pats, pats pēdējais brīdis salasīt atlikušās zemenes savā dārzā vai sameklēt kādu tantiņu kas vēl tirgū tirgo zemenes un sagatavot sev pāris burkas ar ievārījumu ko varēs ēst atlikušajā vasaras laikā vai arī atstāt uz ziemu. Zemeņu un ābolu ievārījums būs lielisks variants, ja ir apnicis klasiskais zemeņu ievārījums. Diemžēl pašu āboli vēl nav gatavi un nāksies iztikt ar veikalā nopērkamajiem, bet tā pat ievārījums sanāks ļoti garšīgs.

ābolu un zemeņu ievārījums

Sastāvdaļas:

  • 1 kg zemeņu
  • 4 mazi āboli
  • 500 g ievārījuma cukurs

zemeņu ievārījums

ābolu ievārījums

Ābolus nomazgā, nomizo, izgriež serdes un sagriež mazos vai vidējos gabalos. Āboli vārīšanās procesā neizšķīdīs, tādēļ grieziet tādus gabalus kādus gribat redzēt peldam zemeņu ievārījumā.

sagriesti āboli

ābolu ievārījums

Zemenes nomazgā un atbrīvo no lapiņām un kātiņiem. Ja vēlaties zemenes var sagriezt uz pusēm vai lielākās ogas pat uz četrām daļām, jo arī zemenes neizšķīdīs. Ēdot ievārījumu noteikti patīkamāk būs panašķoties ar veselām ogām, bet ja zemenes būs sagrieztas gabaliņos, tad ievārījums būs biezāks.

zemenes

Ābolus un zemenes saliek vienā katlā un pa virsu uzber visu paredzēto cukuru.

ābolu un zemeņu ievārījums

Visu kārtīgi samaisa, lai cukurs apņemtu katru ābola gabaliņu un zemeni. Katlam pa virsu uzliek dvielīti un atstāj uz nakti, lai sasulojas. Ogas un āboli ilgi stāvot cukurā paliek stingri un vāroties nešķīst, tādēļ iznākumā zemeņu un ābolu ievārījums būs ar veselām ogām un ābolu gabaliņiem, kas izskatīsies ļoti kārdinoši un garšos lieliski.

zemeņu un ābolu ievārījums

Nākamajā dienā cukurs būs izkusis un izvilcis no ogām un āboliem sulu.

zemeņu ābolu ievārījums

Katlu liek uz uguns un vāra ik pa laikam apmaisot, lai nepiedegtu. Kad ir uzvārījies turpina vārīt 20 minūtes.

ābolu zemeņu ievārījums

Pēc 20min katlu ņem nost no uguns un nosmeļ putas. Ievārījumu pilda tīrās burkās un aizvāko. Uzglabā vēsā vietā.

zemeņu ābolu ievārījums

Zemeņu un ābolu ievārījums izskatās un garšo lieliski. Kurš gan ēdot zemeņu ievārījumu sākumā no burkas neizķeksē veselās ogas, tad nu šoreiz burka būs pilna ar skaistām ogām.

zemeņu un ābolu ievārījums

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*