Brūkleņu Ievārījums

Brūklenes ir mazas sarkanas ogas kas aug mežos un ir sastopamas Baltijas valstīs, Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā, Krievijā un arī Kanādā. Ogas ir skābas, tādēļ tās svaigas īpaši daudz neēd, bet pagatavo ievārījumu, sīrupu, mērces utt. Brūklenes ir bagātas ar vitamīniem, jo īpaši C vitamīnu, tādēļ šīs ogas bieži tiek izmantotas medicīnā un arī mūsu senči zināja šo ogu spēku un izmantoja tās tautas medicīnā. No brūkleņu mētrām var arī pagatavot veselīgu tēju. Brūklenes uzlabo gremošanu, palīdz dažādām vēdera nebūšanām, ārstē nieres un urīnpūsli.

brūkleņu ievārījums

Visvienkāršākais veids kā ilgstoši uzglabāt brūklenes ir ielikt tās ūdeni, ik pēc četrām nedēļām to nomainot un šis ūdens ir dzerams, jo piesūcies ar dažādām vielām no ogām. Protams ogas var arī sasaldēt vai pagatavot ievārījumu. No brūklenēm var pagatavot arī ātro ievārījumu vienkārši samaļot tās ar nelielu daudzuma cukuru. Šādu ievārījumu var uzglabāt ledusskapī pat vairākus mēnešus. Bet vārīts brūkleņu ievārījums ar cukuru glabāsies ilgāk un nevajadzēs to uzglabāt ledusskapī.

Sastāvdaļas:

  • 1kg brūklenes
  • 400g cukurs
  • 100ml ūdens

brūklenes

Brūklenes noskalo un izlasa gružus. Saber visas ogas katlā, pielej ūdeni un liek vārīties ik pa laikam apmaisot, lai nepiedegtu. Ja gribat iegūt viendabīgu ievārījuma masu, tad ogas var sablendēt vai arī saspaidīt, bet ja vēlaties, lai ir pa kādai veselai ogai tad atstāj kā ir.

Kad ogas sāk vārīties nosmeļ putas un pievieno cukuru.

brūkleņu ievārījums

bruklenu-ievarijums-5

Cukuru maisa kamēr tas pilnībā ir izkusis.

brūkleņu ievārījums

Kad cukurs izkusis, brūkleņu ievārījums vēlreiz jāuzvāra un jāturpina vārīt vēl 5 minūtes. Pašās beigās atkal nosmeļ putas.

brūkleņu ievārījums

Ievārījumu pilda burkās kamēr karsts, burkas un vāciņus pirms tam sterilizējot vai nu vārot vai karsējot. Kad brūkleņu ievārījums sapildīts traukos tos aizvāko un atstāj atdzist līdz nākamajai dienai. Pēc tam liek glabāties vēsā un tumšā vietā.

brūkleņu ievārījums

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*