Daudzi Vecāki Baidās Atzīt, Ka Viņu Bērniem Ir Liekais Svars

Neskatoties uz epidēmiski pieaugošo bērnu aptaukošanās problēmu, jaunākie pētījumi liecina, ka daudzi vecāki bieži vien baidās atzīt un apzināties, ka viņu bērniem ir liekais svars. Pētnieki ir atklājuši, ka, lai arī bērnu aptaukošanās rādītāji ir trīskāršojušies pēdējo 30 gadu laikā, vairāk kā puse vecāku neatzīst, ka viņu bērniem ir problēmas ar svaru.

liekais svars bērniem

Pētnieki, meklēja skaidru atbildi uz jautājumu kad un vai vecāki saprot, ka viņu bērnam ir aptaukošanās problēmas. Lai to paveiktu viņi apkopoja un analizēja datus, kas ievākti no 69 pētījumiem visā pasaulē, laika posmā no 1990.-2012. gadam un, kuros iesaistīti bērni vecumā no 2-18 gadiem.

Kā varam lasīt internetā publicētā žurnāla „Pediatrija” rakstā, zinātnieki ir atklājuši, ka vairāk kā 50 procenti vecāku kļūmīgi novērtē savu bērnu svaru, kam jau ir liekā svara problēmas. Šajā rakstā ir pateikts daudz par to, kas saistās ar bērniem un viņu svaru. Vecāki, kas nepareizi novērtē sava bērna svaru visticamāk nemudinās viņu uz pareizas ēšanas paradumu ieviešanu un fiziskām aktivitātē, kas varētu uzlabot bērna veselību un samazināt viņa aptaukošanās risku. Pārsteidzoši ir tas, ka, lai arī ir pieaudzis to bērnu skaits, kam ir liekā svara problēmas, vecāku priekšstati par bērnu svaru nav mainījušies. Neatkarīgi no tā, kur tu esi un cik lielā mērā aptaukošanās problēma ir izplatīta jūsu apgabalā, vecāki tik un tā nepareizi novērtē svaru saviem bērniem, kam jau ir liekā svara problēmas.

Vecāki, kuru bērni ir 2-5 gadus veci vēl jo retāk pamana, ka viņu bērniem ir liekais svars. Priekšstati aug līdz ar gadiem. Ar laiku vecāki sāk saprast, ka tie nav tikai „bērnu tauciņi” un, ka bērns no tiem vairs neizaugs. Vecāki kļūdaināk novērtē tieši savu dēlu svaru, uzskatot, ka normāls dēla svars ir tāds, kāds patiesībā viņam jau ir par lielu. Pastāv uzskats, ka puišiem jābūt lieliem un stipriem. Ja viņi nav nedaudz par lielu, tad šķiet, ka ir pārāk mazi.
Ir izpētīts, ka vecāki, kuriem pašiem ir liekā svara problēmas, kļūdaināk novērtē arī savu bērnu svaru. Bērniem, kas ir vecumā no 2-5 gadiem un, kam ir liekais svars, ir daudz lielāka iespējamība, ka 12 gadu vecumā viņiem arī būs šī problēma, atšķirībā no tiem, ka agrā vecumā nav liekā svara.

Aptaukošanās pusaudžu gados ir augsts rādītājs vēlākām svara problēmām, esot pieaugušam. Gadījumi, kuros vecāki nepamana šo problēmu, ir ļoti bīstami, jo pastāv ļoti liela iespēja, ja laicīgi iejaucas, tad ir iespējams novērst liekā svara rašanos. Ja pediatri redz, ka vecāki neprecīzi novērtē bērna svaru, viņi var palīdzēt vecākiem uzlabot sava bērna veselību ar veselīgākas ēšanas un fizisko aktivitāšu palīdzību.

One comment

  1. Tādi ir daudzi vecāki, jo neviens negrib atdzīt ka viņa bērnam ir kāda problēma, jo draudzenei bērns ir ideāls un pašas bērns jau nebūs sliktāks, bet labāks. Cik reizes ir dzirdēts, ka vecāki saka, kamēr mazs tad apaļums ir laba lieta, jo bērns aug un kad izaugs tad jau paliks normāls. Vieglāk dzīvot sevi muļkojot un nerisinot problēmas, diemžēl vairums vecāku nav ieinteresēti savā bērnā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*