Gēla Nagi – Vai Tas Ir Droši?

Gēla nagi ir iecienīti, jo to noturība ilgst līdz pat trīs nedēļām, nelobās un liek taviem nagiem izskatīties īpaši spīdīgiem un var tikt veidots īpašs nagu dizains. Bet vai perfekti nolakoti nagi ir tā vērti, lai riskētu ar savu veselību?

Vai gēla manikīrs var izraisīt ādas vēzi?

Varbūt.

Gēla nagu lakas satur polimērus, kas sacietē, kad paliec rokas zem ultravioletās lampas, lai nostiprinātu vai nožāvētu nagu laku. UV starojums palielina risku saslimt ar ādas vēzi, tomēr ir nepieciešams veikt plašākus pētījumus šajā jomā. Lai vai kā, jaunākie neatkarīgie pētījumi apliecina, ka iespēja iegūt ādas vēzi no starojuma, ko izstaro UV lampas, kas tiek izmantotas veicot gēla manikīru ir ļoti mazas. Pētnieki uzsvēra, ka cilvēks var turēt rokas zem lampas 25min katru dienu un tik un tā nepārsniegtu starptautiski atzīto drošo ikdienas UV starojuma daudzumu. Tā kā skaistumkopšanas salonos katra roka zem lampas tiek turēta aptuveni 10 minūtes vienreiz vai divreiz mēnesī, pētījumi apstiprina, ka tajā laikā uzņemtais UV starojums ir pilnīgi drošs.

gēla nagiFoto: Fing’rs, CC BY 2.0

Vai gēla nagu laka var izraisīt veselības problēmas?

Jā, bet tas atkarīgs no lakas sastāvdaļām.

Dažas gēla nagu lakas satur BHA, kas tiek uzskatīts par vielu, kas izraisa vēzi. Neskatoties uz to, ka mēs nezinām, cik liels daudzums šīs ķīmiskās vielas būtu nepieciešams, lai izraisītu vēzi, ir svarīgi, ka jūs esat par to informēta. Tā kā ne visas gēla lakas satur BHA, pārbaudiet to sastāvu. Biežāk gēla lakās tiek izmantots metilakrilāts, ķīmiska viela, kas var izraisīt elpas trūkumu vai radīt alerģisku dermatītu.

gēla nagiFoto: Nic Senior, CC BY-ND 2.0

Vai pastāv vēl kādi riski veicot gēla manikīru?

Protams.

Ja gēla nagi tiek likti regulāri, UV starojums no lampas veicina ādas novecošanos, veicina grumbu un pigmentācijas plankumu veidošanos. Nagu lakas noņemšana sevī ietver nagu ietīšanu acetonā 10-15min un atlikušās nagu lakas daļas nopulēšanu, kas var padarīt nagus plānus, trauslus un sausus. Dažreiz gēla manikīra veikšanas laikā var rasties sēnīšu vai baktēriju infekcija, bet arī šis risks pastāv, ja veicat parasto manikīru un tiek atbīdīti vai nogriesti jūsu nagu ienadži.

Piesardzības pasākumi, ko tu vari veikt.

Gēla nagi var radīt vairāk problēmu, nekā ieguvumu. Daudzi dermatologi iesaka izvairīties no modernajām skaistumkopšanas procedūrām, tomēr, ja grasies to darīt, ir pāris lietas, ko vari ņemt vērā.
Ieteicams lietot aizsargkrēmus, kas satur cinku un titāna oksīdus pirms pakļaut sevi UV starojumam. Šīs sastāvdaļas pasargājot no UVA stariem (ko izstaro manikīra lampas), kamēr parastie aizsargkrēmi pasargā tikai no UVB stariem. Vēl viens veids kā pasargāt rokas ir valkāt cimdus, kam nogriezti pirkstu gali, kas pasargā no UV stariem, kamēr turi rokas zem lampas.
Lai mazinātu risku, iesakām meklēt skaistumkopšanas salonu, kurā izmanto LED gaismas, lai nostiprinātu gēla nagu laku. LED gaismas nožāvē nagus ātrāk un tādējādi tiek saņemts mazāks daudzums UV starojuma.

gēla nagiFoto: Fing’rs, CC BY 2.0

Tagad, kad esi informēta par riskiem, vai veiksi gēla manikīru?

5 comments

  1. 1.Lai rokas nesausinātu un nesaņemtu lieku starojumu,jālieto kokvilnas cimdiņi bez pirkstgaliem.
    2.Gēla lakas nebūt nav jānoņem ar acetona un vīles palīdzību-ir nopērkama eļļa,ar ko ieziest lakoto nagu,tad jāpatur stipri siltā ūdenī un vienkārši jānoņem viss kā atslāņota plēvīte ar koka irbulīša palīdzību.
    Tātad-veža izraisītāji nav apstiprināti,nagi mehāniski traumēti netiek un UV stari caur cimdiem netiek!Pat vairāk-pirms cimdu uzvikšanas,var rokām uzlikt barojošu masku.

  2. Nekā skaistākā par pašu (koptiem) nagiem nav! Visi pārējie “uzlikumi” atgādina lāpstas…

  3. Pilnīgas muļķības te aprakstītas. Ja nejēdz, tad netaisāt. Eju pie meistares un nekādu problēmu nav!

  4. Gēllaku uz nagiem lieku jau vairāk kā gadu gandrīz nepārtraukti. Turas 3-4 nedēļas un nekadu raižu- nadziņi sakopti. Gēllakas noņemšanu gan labak uzticēt meistarei, bet ari mājas apstākļos to ir viegli izdarīt. Ja ir specialais šķīdums gēllakas noņemšanai, laikam NAILS, tad tas jatur uz nadziņa pavisam īsu laiku. No sākuma novīlēt virskartu, neskarot pašu nagu, tad mazus vates gabaliņus uz katra naga, ietinot folijā un tad pavisam viegli nobīda nost to laku, beigās ar pulētaju vai kā viņu tur sauc noņem atlikumus un viss kartība, nagam nekādas vainas un pec sausa manikīra var lakot no jauna.ikdiena kutikulam lietoju eļļu, arī roku krēmu un tas nadziņš, kas ataug, jau nav ar laku parklāts, elpo un aug vesels. Man, kamēr nelakoju ar gēllaku, reti kad izdevās uzaudzēt pagarus negus,tie lūza, bet tagad nav problēmu. Atceros, ka reiz meistarīte teica, ka ne jau līdzekļi visādi boja nagus, bet neprasmīga apiešanās ar tiem.

  5. Man liekas, ka šī ziņa mazliet pārspīlē reālo situāciju. Varbūtība, ka no Gēla nagu uzlikšanas var iegūt veselības bojājumus ir ļoti ļoti maza. Tad jau reālāk ir aizrīties ar brokastu sviestmaizi un nomirt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*