Kas Ir Bišu Maize?

Tā ir krēmveidīga viela, kas izdalās no darba bišu rīkles dziedzera. Tā ir paredzēta uzturam bitēm visos to attīstības posmos, tādēļ nereti to sauc ar arī par „bišu pienu”. Nosaukums bišu maize radies tādēļ, ka kāpuri, kam vēlāk lemts kļūt par bišu karalienēm, tāpat kā karalienes vecumā, tiek barotas ar šo ēdienu ļoti lielā daudzumā. Bišu maizē atrodas kaut kas īpašs, kas parastu biti pārvērš majestātiskā bišu karalienē.

bišu maize

Ķīmiskais sastāvs
Bišu maize ir bagātīgs vitamīnu avots, kas ir pilns ar neorganiskiem elementiem un aminoskābēm. To veido 65% mitruma, 14% olbaltumvielu, 12% ogļhidrātu, 5% lipīdu u 1% neorganisku elementu. Atlikušo sastāva daļu veido dažādi savienojumi, piemēram, gamma globulīns, nukleīnskābes, vitamīni B un C, pantotēnskābe, biopterīns, neopterīns, reproduktīvo hormonu estradiols, testosterons, progesterons un daudzas citas vielas, no kurām daudzas palikušas nenoteiktas.

Dabiskās iezīmes
Bišu maizes krāsai ir ļoti liela nozīme, tā ir svaiguma un piemērotības indikators. Svaiga tā ir spilgtā krāsā, tai var būt gaiši dzeltena pieskaņa. Tās struktūra ir pastveidīga, kā biezs želatīns, kas ar laiku mainās un kļūst par cietu masu. To raksturo viegli rūgta smarža un skābena garša, kas parāda bišu maizes zemo pH līmeni (3,5 – 4,5).
Ir daudz pozitīvu ieguvumu, kas saistīti ar bišu maizes lietošanu. Tā palīdz reimatoīdā artrīta ārstēšanā, jo satur daudz pantotēnskābes.
Tāpat to piemēro pediatrijā, priekšlaicīgi dzimušiem bērniem, bērniem vecumā līdz 7,5 gadiem, kā arī bērniem ar anēmiju, pneimoniju un bakteriālām infekcijām. Bišu maizē esošais acetil – holīna daudzums palīdz zema asinsspiediena ārstēšanā un mazina hroniskus aizcietējumus. Tā uzlabo vispārējo labsajūtu, palīdz cilvēkam iegūt lielāku garīgo un fizisko spēku.
Bišu maize ir antiseptisks līdzeklis. Tā ir piemērota, lai ārstētu hronisku nieru mazspēju. To izmanto arī, lai aizsargātu smaganas.
Tā rada labvēlīgu ietekmi dažādiem cilvēka ādu tipiem. Palīdz cīnīties ar sarkano vilkēdi, eritēmu (sarkanums uz sejas), kā arī uzlabo daudzas citas ar ādu saistītās problēmas.
Tā satur reproduktīvos hormonus tādā koncentrācijā, ka palīdz uzlabot seksuālo dzīvi vīriešiem un palielina kopējo muskuļu spēku.
Sievietēm šī maize ievērojami palīdz laktācijas procesos pēc bērna piedzimšanas, tā arī uzlabo kopējo ādas izskatu, padarot to skaistu un starojošu.

3 comments

  1. Trakoti laba manta, bet dārgs prieks.

  2. Bijām uz degustācijām, ko lai saka, nenormāli labs, ir vērts tērēt naudu, protams viss ar mēru :))

  3. Mja,bet ļoti zems PH. Tas taču ļoti skābina organismu.Interesanti,vai ieguvumu ir vairāk>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*