Kokosriekstu Eļļa – Mīti Un Patiesība

Tas nav nekāds pārsteigums, ka šī eļļa mēdz darīt dažādus brīnumus, kā piemēram, uzklājot uz ādas, paātrina brūču sadzīšanu. Bet daži apgalvojumi skan pārāk labi, lai būtu patiesi, kā piemēram, ka kokosriekstu eļļu var lietot kā saules aizsargkrēmu. Tādēļ mēs vērsāmies pie ekspertiem, lai noskaidrotu, kuri apgalvojumi ir patiesi, bet kuri ne.

kokosriekstu eļļaFoto: D. Sharon Pruitt, CC BY-ND 2.0

10 biežākie apgalvojumi:

1. Kokosriekstu eļļa palīdz savaldīt sprogainus matus.
Taisnība! Šis triks patiesi strādā. Sasildi plaukstās kokosriekstu eļļu un tad ierīvē to matos. Izmazgā matus pēc dažām stundām. Šīs ēļļas šķiedras ir pietiekoši mazas, lai iekļūtu matos. Tās mitrina matus un saglabā labu matu izskatu. Mati kļūst nepaklausīgi, kad tie ir pārlieku zaudējuši mitrumu.

2. Šo eļļu var izmantot sauļojoties.
Nepatiesi! Speciālisti brīdina to nedarīt. Šī eļļa iespējams sniedz kādu nelielu aizsardzību pret saules stariem, bet noteikti ne pietiekošu. Speciālisti labāk neiesaka riskēt ar savu veselību.

3. To var izmantot citu mitrinošo līdzekļu vietā.
Šī eļļa ir ļoti mitrinoša un to ir droši lietot pat uz sejas jebkādiem ādas tipiem. Pat, ja Tev ir ļoti eļļaina āda, plānā kārtā uzklāta kokosriekstu eļļa var palīdzēt kontrolēt eļļas līmeni.

4. Jūs zaudēsiet svaru, ja gatavojot ēst lietosiet kokosriekstu eļļu.
Jūs varētu, bet tas nav tik vienkārši. Kokosriekstu eļļā ir aptuveni tikpat daudz tauku un kaloriju, kā dažās citās eļļās, piemēram, olīvu eļļā.
Svara zaudēšana varētu būt sarežģīta, ja tikai sāksiet lietot šo eļļu, bet nemainīsiet citus savus ieradumus. Taču, piesātinātais tauku līmenis šajā eļļā varētu nomākt apetīti. Atšķirība starp sauso un šķidro kokosriekstu eļļu – tā ir tā pati eļļa, tikai tīra šāda eļļa pārvēršas šķidrā sasniedzot noteiktu temperatūru, aptuveni 24 grādus.

5. Tā palīdz sadziedēt brūces.
Tici vai nē, bet tā ir taisnība. Kokosriekstu eļļai ir antibakteriālas īpašības, kas palīdz sadziedēt nobrāzumus vai grieztas brūces.

6. Kokosriekstu eļļu var izmantot kā kosmētikas noņēmēju.
Šo eļļu patiesi var izmantot acu kosmētikas noņemšanai. Bet to var izdarīt ar vairākumu arī citu eļļu, vien jāuzmanās, lai eļļa neiekļūst acīs.

7. Kokosriekstu eļļu var izmantot kā dabisku dezodorantu.
Protams, ja vien Jums nav iebildumu smaržot kā kokosriekstam. Šī eļļa iznīcina baktērijas, kas izraisa nepatīkamo aromātu. Tomēr, lai arī eļļa darbojas kā labs dezodorants, tā nepalīdz novērst sviedru rašanos kā tādu.

8. Kokosriekstu eļļa palīdz atbrīvoties no strijām.
Piedodiet, bet nē. Strijas rodas no vielu zuduma ādā un to nav iespējams aizstāt.

9. Kokosriekstu eļļas turēšana mutē palīdz balināt zobus.
Tā ir taisnība. Kokosriekstu eļļas „viļāšana” pa muti aptuveni 15 minūtes palīdz iznīcināt baktērijas, tas palīdz arī pret, gingivītu. Tas ir labs zobārstniecības papildinājums. Lai arī nav veikti daudzi pētījumi par to, nav dzirdēti negatīvi viedokļi no zobārstiem.

10. Gatavošana, izmantojot kokosriekstu eļļu piešķirs visiem ēdieniem kokosrieksta garšu.
Meli. Šī eļļa ir ļoti maiga un to diezin vai varēs just. Šo eļļu vislabāk izmantot gatavojot ēdienus augstā temperatūrā un jo sevišķi taizemiešu un indiešu ēdienus.

kokosriekstu eļļaFoto: Mattie Hagedorn, CC BY-SA 2.0

3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*