Mājās Spiesta Ābolu Sula

Mājās spiesta ābolu sula no pagraba parasti pazūd zibenīgos ātrumos un nepietiek ar dažiem litriem, bet ir jādomā par nopietniem krājumiem, ja gribas sulu dzert līdz nākamajai ražai. Ja Tev mājās ir kāda ābele ar skābiem āboliem kurus nezini kur likt, tad zini, ka īstais šo ābolu pielietojums ir sulas spiešana. Ābolu sulas spiešanai derēs gandrīz jebkuri āboli, bet parasti ņem jo skābākus, jo labāk, jo saldo ābolu sula (cukuriņu, dzidro) tik ilgi nestāvēs, bet svaigā veidā noteikti būs garšīga. No dzidrajiem āboliem var arī nesanāk sula, ja spiež ar elektrisko sulas spiedi, jo viņi ir miltaini un salīdzinoši sausi, rezultātā var sanākt putra.

ābolu sula

Ābolu sulu izspiest var arī ar elektrisko sulas spiedi, bet tad tai ir jābūt gana jaudīgai, jo īpaši ja gatavojieties spiest vairākus litrus. Pirms elektriskās sulas spiedes lietošanas noteikti izlasiet tās instrukciju, lai nesabojātu sulas spiedi no pārāk lielas slodzes. Elektrisko sulu spiežu lielākais mīnus ir, ka ļoti liela daļa sulas netiek izspiesta un paliek biezumos un nevar pārstrādāt vienā piegājienā lielu daudzumu ābolu. Vislabākā sulas spiede ābolu sulas iegūšanai ir mehāniskā, bet tāda protams tik retajam būs pieejama.

Ābolu sula būs garšīga arī bez pievienotām sastāvdaļām, kā cukurs un sula glabājas līdz nākošajai sezonai arī ja to tikai uzkarsē vai uzvāra un sapilda burkās kārtīgi aizvākojot.

Sastāvdaļas:

  • āboli

Ābolus nomazgā un sagriež nepieciešamā lielumā, mizot nevajag un sulu var spiest ar visām serdēm. Ir elektriskās sulas spiedes kurās var likt pat veselus ābolus. Bet ja redzat ka pa kādam ābolam ir tārpains, tad labāk visus griezt uz pusēm, jo mēdz būt tādi kuri no ārpuses ir skaisti, bet iekša viss izgrauzts.

ābolu sula

Kad sula ir izspiesta izkāš to caur dubultu marli, lai atbrīvotos no biezumiem un putām.

ābolu sula

ābolu sula

Sulu salej katlā un nosmeļ putas. Katlu liek vārīties un ik pa laikam nosmeļ putas. Sildot sulu, augšā sastāsies putas un biezumi, tos obligāti vajag nosmelt, lai pēc tam burkās nenosēstos biezumi, jo cītīgāk būsiet nosmēluši putas, jo mazāk biezumi pēc tam burkās nosēdīsies. Ja gribat sulu saldāku var piebērt klāt cukuru pēc garšas.

ābolu sula

Ābolu sulu vajag uzkarsēt līdz 80 grādiem pēc celsija, bet nekas slikts nenotiks ja uzvārīsiet, jo karsējot līdz 80 grādiem tā pat iet bojā daļa vitamīnu kā uzvārot. Vārīta sula labāk un ilgāk glabāsies.

ābolu sula

Uzvārīto sulu uzreiz pilda tīrās burkās un aizvāko. Ābolu sula jāatstāj istabas temperatūrā uz diennakti un vēlams apsegt ar vairākiem dvielīšiem, lai karstums ilgāk saglabājas, tādējādi iznīcinot nevēlamās baktērijas. Nākamajā dienā sulu var likt glabāties kādā vēsākā vietā.

ābolu sula

Dzeriet veseli!

One comment

  1. Latvijā ražotas ābolu spiedes un smalcinātāji:
    http://apple-presses.com/lv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*