Matu Pieaudzēšana – 10 Lietas, Ko Vajadzētu Zināt Pirms Ķeries Klāt

Kad jūti, ka vēlies mainīt frizūru, bet tev pietrūkst pacietības, lai gaidītu, kamēr mati ataugs, matu pieaudzēšana ir vienkāršākais un ātrākais veids, kā piešķirt matiem papildus apjomu un garumu. Mūsdienās matu pieaudzēšanu izmanto ikviens, ne tikai aktieri un mūziķi: tas ir vienkārši, Tu to vari atļauties un pārmaiņas ir tiešām manāmas. Patiesībā, arī tā meitene, kuras garos, cirtainos matus Tu vakar apbrīnoji, ļoti iespējams arī ir pieaudzējusi matus. Ja arī Tev šķiet, ka tu varētu pieaudzēt matus, lūk, būs desmit lietas, kas Tev būtu jāzina.

matu pieaudzēšana

1. Dabiski cilvēku mati vai sintētiskie mati?

Pats būtiskākais pieaudzējot matus ir, lai tie izskatītos dabiski un saplūstu kopā ar Taviem matiem. Vislabākais veids ir iegādāties dabiskus cilvēku matus, jo sintētisko matu mūžs nav tik ilgs un tos ir viegli sabojāt ar karstumu, ja vēlies matus ieveidot. Cilvēku mati ir dārgāki, taču tie gan izskatīsies, gan kalpos krietni ilgāku laiku.

2. Kādu matu pieaudzēšanas metodi izvēlēties?

Ir daudz dažādu veidu, kā pieaudzēt matus un tas, kādu veidu izvēlēties ir atkarīgs tikai no Tavām personiskajām vēlmēm, matu tipa un to, cik lielu finansiālo ieguldījumu Tu esi gatava sniegt. Clip in, jeb mati, kas piespraužami ar sprādzītēm derēs jebkura tipa matiem, bet mati, ko piekausē ar kapsulām būs visdārgākie, taču turēsies līdz pat 4 mēnešiem.

3. Tu saņemsi to, par ko maksā

Patiesi, Tu saņemsi to, par ko būsi samaksājusi. Ja vēlies tikai uz īsu laiku paeksperimentēt vai izmainīt savu izskatu tikai kādā īpašā gadījumā, sintētiskie mati būs labākais un lētākais variants. Ja vēlies, lai mati kalpotu ilgāk un vēlies tos kopt tā, it kā tie būtu Tevis pašas mati, izvēlies cilvēku matus, lai arī tas būs dārgāk.

4. Pārliecinies, ka Tavam frizierim ir pieredze matu pieaudzēšanā

Pirms uzklausi sava friziera padomu, pārliecinies, vai viņam ir pieredze matu pieaudzēšanā. Ne visi frizieri nodarbojas ar matu pieaudzēšanu, tādēļ viņš iespējams nemācēs to izdarīt atbilstoši, tāpat kā nevarēs sniegt vislabāko padomu par to, kādus matus un kādā veidā Tev pieaudzēt.

5. Ilgstoša matu pieaudzēšana var bojāt matus

Kad esi nolēmusi pieaudzēt matus uz ilgstošāku laiku, paturi prātā, ka tas var bojāt Tavus matus, radīt galvassāpes un fragmentāru matu izkrišanu, tāpat kā plikpaurību un galvas ādas asiņošanu, it sevišķi tad, ja tie pieaudzēti uz ilgu laiku. Tādēļ ir būtiski konsultēties ar frizieri un attiecīgi rūpēties par saviem pieaudzētajiem matiem. Pret pieaudzētajiem matiem jāizturas tikpat rūpīgi kā pret saviem dabiskajiem matiem. Ja nevēlies riskēt ar savu matu sabojāšanu, iesakām izmantot piespraužamos matus uz sprādzītēm, kurus jebkurā brīdī ir iespējams noņemt.

6. Pieaudzēto matu griešana un veidošana

Labākajā gadījumā pieaudzētajiem matiem būtu jāsaplūst ar Taviem dabīgajiem, tādēļ iesakām matus griezt tad, kad matu pieaudzēšana jau ir tikusi veikta. Pieaudzētos matus drīkst arī krāsot, ieveidot un mazgāt. Labi pieaudzētiem matiem būtu jāturas vairākus mēnešus, kuru laikā tos drīkst kopt tāpat kā Tu kop savus dabiskos matus.

7. Kas ir Remy mati?

Ja matu pieaudzēšana Tev ir jaunums, Remy mati ir viena no opcijām. Tie tiek uzskatīti par vieniem no labākajiem cilvēku matiem, ko Tu vari iegādāties. Tie tiek perfekti pieskaņoti un rada ļoti dabisku izskatu.

sintētiskie matiFoto: mike krzeszak, CC BY-ND 2.0

8. Nepērc matus frizieru salonā

Salonā pirktiem matiem būs ļoti liels uzcenojums, tādēļ labāk matus pirkt specializētajos veikalos. Matus iespējams iegādāties arī internetā, taču vairākumam cilvēku patīk vispirms aptaustīt matus, pirms šķirties no naudas par tiem. Internetā pirkt varētu matus, kas piestiprināmi ar sprādzītēm, bet tādus, kas paredzēti ilglaicīgākai pieaudzēšanai, iesakām pirkt dodoties uz salonu klātienē.

9. Vispirms izmēģini ar sprādzītēm piespraužamos matus

Ja vēlies pieaudzēt matus uz ne pārāk ilgu laiku, labāk izmēģini tos, kas piespraužami ar sprādzītēm. Ar sprādzītēm piespraužamie mati garantē to, ka Tu tos jebkurā laikā vari noņemt. Tie var šķist smagi un neiesakām ar tiem iet gulēt, bet, ja labi rūpēsies par sprādzēm, kuros mati iestiprināti, tie kalpos visnotaļ ilgu laiku.

10. Mati kurus piekausē vai piešuj

Ilgstošākais matu pieaudzēšanas variants ir mati, kurus piekausē vai piešuj. Viens no variantiem ir, ka mākslīgie mati ar keratīna kapsulu tiek piestiprināti Taviem dabiskajiem matiem. Otrs variants ir piešūt matus pie bizes, kas stingri piepīta pie galvas no Taviem matiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*