9 Lietas, Ko Atcerēties, Kad Dzīvē Viss Nenotiek Tā, Kā Tev Gribētos

Dzīve nav nekāda bērnu spēlīte. Ikviens no mums ir izgājis cauri grūtajiem brīžiem dzīvē, tikai daži tiek tiem pāri vienkāršāk, bet citiem ir jāpacīnās vairāk, lai tiktu tiem pāri.
Kāds ir viņu noslēpums? Lūk būs deviņas lietas, ko atcerēties, kad dzīvē viss nenotiek kā ieplānots.

1. Beidz sūdzēties. Izbeidz to tūlīt pat!
Kad viss kļūst sarežģīti, nekas tāpat vienkārši nenotiek. Bet Tev ir jārīkojas gudri un pirmā lieta, kas Tev jāizdara ir- jāpārstāj sūdzēties. Neiegrimsti tajā. Nekad nesūdzies par lietām, kas Tev pieder vai ir Tev apkārt; tas situāciju padarīs tikai ļaunāku. Tādēļ, pievērs uzmanību savai uzvedībai un nekad nesūdzies.

prieksFoto: Marcy Kellar, CC BY 2.0

2. Nedomā par problēmām kā par problēmām
Nekad nedomā par problēmu kā par problēmu; turies kā nākas un nebaidoties paskaties uz šo mazo aizķeršanos. Paraugies uz to tā – ja mums nekad nebūtu nekādu problēmu, kā gan mēs būtu spējīgi augt un pilnveidoties? Kā mēs iemācītos ko jaunu?
Ja Tu uz to paraudzīsies, kā iespēju kaut ko iemācīties, Tev tā nekad vairs nešķitīs kā problēma.
Neaizmirsti, ka Tava laime un prieks ir pilnībā balstīti uz to, kā Tu visu uztver. Tāpēc, vai nu paliec savu problēmu ielenkumā, vai arī atrodi risinājumu, kā tikt ar tām galā!

3. Beidz sevi salīdzināt ar citiem
Grūtos brīžos cilvēki bieži vien salīdzina sevi ar citiem. Ja Tev joprojām ir vēlme salīdzināt, tad salīdzini sevi ar cilvēkiem, kam klājas vēl grūtāk nekā Tev pašam.
Esi pateicīgs par lietām, kas Tev ir, par ēdienu, ko ēd, drēbēm ko valkā, mājām, kurās dzīvo, pateicies, ka Tev ir acis, ar kurām vari lasīt.
Nekad nesalīdzini sevi ar citiem, Tev ir daudz lietu, kas ir labākas nekā citiem, koncentrējies uz tām lietām, kas Tev ir, nevis uz tām, kuru Tev nav.

4. Vienmēr tici, ka situācija var mainīties
Kad mums ir grūti, mēs nereti domājam, ka no šīs situācijas nav izejas, ka nekas nekad nemainīsies.
Bet ziniet ko? Mainīsies! Tici sev, sliktie laiki nevar ilgt mūžīgi, jo nekas nav mūžīgs, ja nu vienīgi nāve.
Tādēļ, liec sev ticēt, ka viss nebūs šādi mūžīgi. Viss mainīsies, bet Tev ir jāuzņemas kāda daļa iniciatīvas, lai šīs pārmaiņas veicinātu. Nekas nemainīsies pats no sevis.

5. Mācies no savām neveiksmēm
Ja Tu kļūdies, tas nozīmē, ka Tu kaut ko dari un kaut ko iemācies. Ja Tu neesi kļūdījies, tas nozīmē, ka Tu pagaidām vispār neko neesi mēģinājis. Mācies no savām neveiksmēm, mācies, lai zinātu, kā nākošreiz labāk rīkoties.
Dodies satikt un iepazīt cilvēkus, kas dzīvē ir paveikuši ko lielisku, viņi ir saskārušies arī ar neveiksmēm. Un neskaties uz savām neveiksmēm kā „beigām”, drīzāk uztver tās kā jaunu iespēju mācīties.
Tādēļ mācies no savām neveiksmēm un atceries, ka katrs Tavs mēģinājums kaut ko sasniegt skaitās.

6. Nepieķeries emocionāli tam, ko Tu vēlies
Vairākums cilvēku ļoti viegli pieķeras savām vēlmēm. Tad, kad kārotais netiek iegūts, bieži vien viņu emocijas pāraug negativitātē. Nepiesaisti savas emocijas savām vēlmēm, tādējādi netiks satricināts Tavs miers, ja nu gadījumā sanāks zaudēt un neiegūt kāroto. Tā darot, Tavas emocijas saglabāsies pozitīvas vai neitrālas.

7. Ja vēlies kaut ko mainīt, sāc ar to, ka maini pats sevi
„Neviens cits, kā vien Tu pats, nespēj radīt mieru.”- Ralfs Valdo Emersons.
Tev šķiet, ka kaut kas ir jāmaina? Labi, tad sāksim ar to, ka mainīsim Tevi pašu, jo apkārtējā pasaule ir Tavas iekšējās pasaules atspoguļojums.
Paturi prātā, ka „ja turpināsi darīt to, ko nu Tu dari, Tu arī turpināsi to pašu saņemt.”
Tādēļ, ja vēlies ko vairāk- aiziet, vispirms izmaini pats sevi un tikai tad vējš sāks pūst uz Tavu pusi.

8. Iemācies svinēt mazās uzvaras
Daži cilvēki ir tik ļoti atkarīgi no savām problēmām, ka viņi nenosvin savas mazās uzvaras. Viņu dzīvē ir haoss un viņi ir aizmirsuši, kā dzīvot laimīgu dzīvi; viņi paši sev neatļauj priecāties. Vispirms atļauj sev piedzīvot un izjust laimi, svini savas mazās uzvaras un, kas ir pats svarīgākais – centies koncentrēties uz prieku, nevis savām ciešanām.

9. Viss ir iespējams
Brīnumi šeit, uz Zemes, patiešām notiek, bet ir kāds nosacījums – Tev jātiek galā ar savām problēmām. Neļauj problēmām sevi nomākt.
Tici man: brīnumi notiek nemitīgi. Tev tikai jānotic tam, ka tie notiek. Tiklīdz Tu esi noticējis, ka Tu to vari izdarīt, puse no cīņas jau ir uzvarēta.

Un tagad Tava kārta
Ir pienācis Tavs laiks sākt rīkoties. Tādēļ sāc plānot notiekošo un izmaini savu esošo situāciju.
Tu to vari izdarīt. Tev tikai jāpatur prātā šie 9 punkti, lai palīdzētu lietām virzīties tā, ka to gribētos Tev.
Dod ziņu, ja esi ņēmis vērā šos punktus un neaizmirsti padalīties ar tiem arī ar saviem draugiem.

kad dzīvē viss nenotiek tā, kā Tev gribētos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*