Piparkūku Glazūra

Piparkūkas bez glazūras ir visai garlaicīgas. Kādēļ gan neizdekorēt piparkūkas, ja piparkūku glazūra ir ļoti viegli un ātri pagatavojama. Glazūra ir tā kas piparkūkas padara īpašas un tik iekārojamas. Gatavas glazūras var arī iegādāties veikalos, bet tas izmaksās krietni dārgāk, kā pašam pagatavot.

Katram pavāram noteikti ir sava īpašā glazūras recepte, bet visvienkāršākā un izplatītākā ir ar pūdercukuru, olu baltumu un citronu sulu, visu to sajaucot kopā un saputojot. Šī ātri pagatavojamā piparkūku glazūra padarīs piparkūkas skaistas un tās sagādās prieku Jūsu mīļajiem.

Sastāvdaļas glazūrai:

  • 150g pūdercukura
  • 1 olas baltums
  • 1 tējkarote citrona sulas

Ja paši maļat pūdercukuru, tad ieteicams to izsijāt, lai negadītos veseli cukura graudiņi glazūrā. Olu izvēlieties svaigu.

piparkūku glazūra

Traukā ieber pūdercukuru un pievieno olas baltumu. Olas baltumu atdaliet ļoti uzmanīgi no dzeltenuma, jo dzeltenums var traucēt saputoties.
piparkūku glazūra

Visu puto kamēr sāk veidoties viendabīga masa un tad pievieno tējkaroti svaigas citrona sulas un turpina putot.
piparkūku glazūra

Puto līdz glazūra iegūst viendabīgi biezu masu un veido rakstu, kad to tecina.
piparkūku glazūra

Glazūru var krāsot ar veikalā nopērkamajām pārtikas krāsvielām vai arī ar dabīgām krāsvielām. Sarkanajai krāsai var izmantot bietes, oranžajai burkānus, zaļajai sāpinātas, no dažādām ogām un koncentrētām sulām var iegūt citas krāsas.  Neizmirstam, ka jaucot tās savstarpēji var iegūt daudz dažādu krāsu toņu.

Kad piparkūku glazūra gatava un ir sagatavotas vajadzīgās krāsas var sākt dekorēt pašas piparkūkas.
piparkūku glazūra

Glazūru uzklāj ar speciālu kulinārijas tūtu vai arī var paši izveidot no vienkārša caurspīdīga polietilēna maisiņa, izdurot tam galā caurumu.  Jo biezāks būs maisiņš, jo labāka glazūras spiežamā tūta sanāks. Ļaujiet fantāzijai vaļu un izdekorējiet savas piparkūkas.
piparkūku glazūra

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*